У Бучацькій територіальній громаді презентували Пам’ятку для переселенців  

23.03.2022, 14:08
1335 Переглядів

У Бучацькій територіальній громаді на Тернопільщині розробили Пам’ятку для внутрішньо переміщених осіб. Її підготували за ініціативою місцевої влади для того, щоб посприяти їм у вирішенні невідкладних питань, які можуть виникати під час облаштування на місці тимчасового проживання. До її розробки долучилися і київські журналісти, які тимчасово проживають у громаді.

Про це повідомив голова Бучацької міської ради Віталій Фреяк. За його словами, від початку широкомасштабної російської агресії місцева територіальна громада прихистила понад 2,5 тисячі вимушених переселенців. «Переважно йдеться про жителів різних регіонів України, де нині точаться активні бойові дії, через які потерпає цивільне населення, – пояснив він. – Бучаччина активно надає їм прихисток, ми хочемо, щоб людям тут було безпечно та затишно, щоб вони почувалися невід’ємною частиною нашої спільноти».

Пам’ятка враховує найрізноманітніші потреби внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, вона містить телефони гарячої лінії Бучацької міської ради, за якими можна отримати інформацію про наявність тимчасового житла в самому місті та в 36 селах, які входять до складу територіальної громади. У ній також вказані телефони, за якими можна отримати консультацію про те, як здійснити реєстрацію в місцевих органах влади, стати на військовий облік, отримати гуманітарну допомогу, скористатися медичними, освітянськими послугами тощо.

«Ми подбали і про тих переселенців, які через вторгнення Росії втратили свій бізнес і тепер планують відродити його на новому місці. Ми всіляко підтримуємо такі наміри, оскільки зацікавлені в соціально-економічному розвитку нашої громади, створенні нових робочих місць. Для таких підприємливих людей ми подали в Пам’ятці всю необхідну інформацію, яка допоможе їм якнайшвидше розгорнути свої виробничі потужності», – зазначив Віталій Фреяк.

З Пам’ятки можна дізнатися про роботу місцевих нотаріусів, страхових компаній, Центру надання адміністративних послуг, місцевого відділення Державної міграційної служби тощо. За потреби переселенці можуть проконсультуватися у фахівців стосовно оформлення та отримання пенсії, різних видів державної допомоги, соціальної допомоги для осіб, які її потребують.

Особливу увагу у Пам’ятці приділено питанням безпеки: у ній нагадуються правила поведінки в умовах воєнного часу та дії комендантської години, наводяться телефони місцевих правоохоронних органів.

«Ми розмістили Пам’ятку на сайті Бучацької міської ради (https://buchachmiskrada.gov.ua/2022/03/news/strong-pam-iatka-strong/), на нашій офіційній Facebook-сторінці за посиланням https://www.facebook.com/203608126856609/posts/1065728727311207/ та на Telegram-каналі ради: https://t.me/mradabuchach/223.  Плануємо її поширювати й у друкованому вигляді. Сподіваємося, що наша ініціатива не лише стане в нагоді внутрішньо переміщеним особам на Бучаччині, але й буде запозичена іншими регіонами України», – наголосив Віталій Фреяк.

Уляна ОКОЛОВИЧ,

головна спеціалістка відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Бучацької міської ради

 

 

23.03.2022, 02:08
1335 Переглядів