У День закоханих тернополяни ділились любов’ю і кров’ю

15.02.2023, 20:13
614 Переглядів

   Вчора у Тернопільському обласному центрі крові відбулася акція «Поділись любовю». Тернополяни активно здавали кров для захисників України.

   У День закоханих бажаючих поділитися частинкою себе та стати донором для поранених воїнів, які перебувають у тернопільських лікувальних закладах, було значно більше, ніж в інші дні. Через ранкову повітряну тривогу акцію було призупинено, та після відбою бажаючих менше не стало. Завідувачка донорського центру Віра Монастирська розповіла, що потрібно знати людям, які хочуть здати кров: «Спочатку бажаючим необхідно зареєструватися у базі даних, після цього – пройти огляд лікаря-терапевта, який робить висновок, чи може людина бути донором. Наступним кроком є визначення групи крові та резус-фактору людини, і аж після цього вже відбувається здача. Стандартна доза забору крові становить 450 мілілітрів, сам процес триває 10-15 хвилин. Відтак донору надається довідка про звільнення від роботи на один додатковий робочий день протягом року від дня здачі».

   Від початку війни є підвищена потреба у компонентах крові. Неможливо визначити, яка група крові є найпотрібнішою, бо затребуваною є кожна. Проте, так як людей із І та ІІ групою є найбільше, то відповідно більший  і відсоток цих груп. Забір крові, як повідомили працівники Центру, відбувається кожного дня, і щоденно приходить близько 30-ти донорів. До того ж проводять цю процедуру не тільки у Тернопільському обласному центрі крові, а й в інших містах області, де є лікарні. Звідти кров доставляється до Тернопільського обласного центру крові, де її обстежують, зберігають та видають для використання лікувальним закладам, де рятують не тільки наших захисників, а й цивільних людей.

   Ми запитали у кількох донорів, чому вони вирішили взяти участь в акції «Поділись любов’ю». «Я хочу допомагати нашій країні, а насамперед військовим, які нас захищають. Можливо, моя кров допоможе повернути когось до життя», – відповіла Юлія Ящук. «Я давно хотіла стати донором. Тож коли дізналася про цю акцію, то зрозуміла, що це знак, що саме час зробити те, до чого прагнула. Ми не можемо знати, кому саме допоможе наша кров, але я рада допомогти усім, хто наближає  нашу перемогу», – сказала Ірина Базюк.

Антоніна Ричкун

На фото – під час акції «Поділись любов’ю»

Фото авторки

15.02.2023, 08:13
614 Переглядів