У політики – жіноче обличчя!

22.10.2020, 16:24
498 Переглядів

Про рівність жінок і чоловіків у політиці, цьогорічну виборчу кампанію та своє бачення необхідних змін говорили вчора у Тернопільському прес-клубі громадські активістки, кандидатки на місцевих виборах від різних партій. Пропонуємо читачам уривки з виступу кожної нашої гості. Повністю ж трансляцію можна подивитися  на  Facebook-сторінці Тернопільського прес-клубу та на YouTube-каналі і сайті ТМЦ.Інфо.

    Катерина Міхайліді, кандидатка у депутати до Тернопільської міської ради від партії «Голос», керівниця громадської організації “Тернопільський ІТ Кластер»:

 – Україна зробила певні кроки до рівності жінок в політиці.  Однак все ще займає останні місця у світі і за кількістю жінок у політиці, і за кількістю жінок, які балотуються в депутати. Це є проблемою на всіх рівнях у нас в країні і також в Тернополі. Як я бачу зі свого досвіду, жінкам не вистачає компетентності у сфері лідерства, і це дуже важливо для нас всіх здобувати ці знання, проходити навчання, вміти себе правильно позиціонувати, вміти свої лідерські якості прокачувати і представляти себе аудиторії, людям, показувати, що ви є і що ви щось робите для своєї країни і свого міста. Ще одна важлива необхідна компетенція – це фандрейзинг (залучення ресурсів, необхідних для реалізації соціально важливого проекту чи програми-ред.), над цим також потрібно працювати, навчатися, вміти правильно представляти себе, свою позицію, свою компанію. Ці дві складових я вважаю найважливішими для жінок і щоб бути депутатами, і щоб працювати на керівних посадах. І «боротися» з чоловіками, вважаю, нам не потрібно, а потрібно показувати, що ми такі ж, як вони, тож вони нас повинні розуміти, поважати і сприймати рівноправними працівниками чи кандидатами на ті чи інші посади.

   Любов Вовк, кандидатка у депутати до Тернопільської міської та обласної рад від партії “За майбутнє”, координаторка Жіночого руху “За майбутнє” в Тернопільській області:

   – Більше 10-ти років працювала у сфері журналістики, спостерігала за багатьма виборчими кампаніями,  і можу сказати що цього року у нас справжній «бум» у балотуванні жінок до місцевих рад. Це дуже приємно, і це не є чимось неочікуваним, тому що після Майдану взагалі змінилася ситуація в Україні, люди зрозуміли, що доля їхнього, міста, села, громади, області – в їхніх руках. У нас в партії немає якогось поділу на жіночі та чоловічі ролі, і нашу програму для Тернополя теж на абсолютно рівних умовах розробляли як чоловіки так і жінки. Це дає ширший погляд на проблематику та вирішення проблем, бо чоловіки можуть бачити їх під якимось трошки іншим кутом. Тому я б не робила тут якогось гендерного поділу. І в нашій команді жінки є не квотою, як зараз модно казати, у нас кожна жінка є експертом у своєму середовищі, в якійсь сфері, і вона своєю діяльністю заслужила право бути серед людей, які приймають рішення. Але в цілому у нас в місті існує проблема, яку можна назвати дискримінацією жінок. Бо коли тобі 35-40, і в тебе двоє дітей, то роботу знайти дуже важко, майже нереально. Тому одним з пріоритетів влади мають бути рішення для розвитку економіки та  створення робочих місць так, щоб можна було реалізувати себе тут, в нашій країні і в нашому місті, не виїжджаючи за кордон.

    Христина Феціца, кандидатка у депутати до Тернопільської міської ради від партії «Європейська Солідарність», волонтерка Логістичного центру допомоги бійцям АТО/ООС:

   – Жінка – це дуже велика рушійна сила в світі і, зокрема, в Україні. І активне представлення жінок в політичних силах є досить важливим кроком нашого суспільства, це досвід, який ми взяли у європейських країн. Сучасна українська жінка – розумна, розвинена, патріотична. Ми бачимо приклади і в Верховній Раді, і в Збройних силах, і саме жінки дуже багато роблять сьогодні для зміцнення суверенітету України та захисту нашої незалежності. Жінки-військові, волонтерки, громадські діячки, мами і дружини наших військовополонених – їх внесок  є надзвичайно великим. В жінках можуть чудово поєднуватись і європейські погляди, і чітка політична та громадянська позиція, вони цілком здатні бути і успішними бізнес-леді, і хорошими мамами водночас. Українки були такими завжди, але раніше не мали таких можливостей для розвитку, а зараз зовсім інші реалії і тенденції. І я впевнена що саме жінки мають весь той необхідний внутрішній  потенціал, щоб надалі відігравати все важливішу роль в політичній, громадській, волонтерській діяльності.

   Людмила Чеховська, кандидатка у депутати Тернопільської міської ради від партії “Сила Людей”, активістка Всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals, заступниця голови ГО “Вірне Серце”:

  – Дуже рада, що цього року, як уже зазначали колеги, багато жінок іде на вибори і виборює право бути в політиці на рівні з чоловіками, бо історично у нас складалося  так, що жінка була далеко за межами цього процесу. Втім мушу зазначити, що всередині нашої політичної сили я ніколи не відчувала якогось тиску чи гендерної дискримінації. Не було нічого подібного і щодо висунення кандидатів, всі вони обиралися на основі побажань тернополян та рейтингування всередині партії. Так що проблем з тендером у нас точно немає, усі до всіх дослухаються, кожний  є фахівцем у якійсь своїй сфері. Не спостерігала поки що ніяких утисків і в політиці інших партій. І в принципі вважаю, що питання так званих квот дещо перебільшене, і вони не відіграють якоїсь вирішальної ролі в подальшій політичній діяльності. Тому що кожна людина передусім повинна іти в політику за покликом серця, повинна відчувати, що готова відстоювати певні принципи, все має відбуватися щиро і професійно. Відтак хочу провести одну паралель із своєю професійною діяльністю. Я працюю на керівній посаді у сфері інформаційних технологій. Так от коли спілкуюся з дівчатами і жінками, які приходять на співбесіди, то бачу, що вони в більшості відчувають себе не так впевнено, як чоловіки. І такі самі знання у чоловіків та жінок можуть по-різному оцінюватися що одними, що іншими. В цьому я бачу проблему, як і в політиці – тобто потрібно заохочувати і працювати над тим, щоб жінки хотіли йти в політику і проявляли таку  ініціативу, створювати комфортні умови і середовище для цього. Але в жодному разі це не повинна бути якась примусівка задля дотримання гендерних квот.

   Ірина Яремчук, кандидатка на посаду міського голови Тернополя, заступниця голови Політради Української Галицької партії:

   – Галицька партія розбиває всі стереотипи щодо малої участі жінок в політиці. В партії половина – це жінки, серед голів обласних і місцевих організацій – також половина жінок, і маємо три кандидатки на посади міських голів обласних центрів, Тернополя, Івано-Франківська та Львова. Тож власним прикладом і прикладом нашої меркині в Заліщиках Алли Квач показуємо, що жінки можуть бути дуже добрими управлінцями, дуже добрими політиками, і можуть створювати якраз ті умови, які будуть необхідні жителям громади.

    Олеся Чванкіна, кандидатка у депутати Тернопільської міської та обласної рад від партії «Порядок. Відповідальність. Справедливість», голова ГО «Жіноче коло Тернопілля»:

   – Кожна з нас тут представляє якусь громадську організацію. Ми не прийшли в політику, як то кажуть, з дому, у нас всіх є певний досвід за плечима. І це дуже хороший фактор. Бо, проаналізувавши світовий досвід того, як жінки здобували собі вагому роль у політиці, можна визначити два головних чинники. Це або дуже потужний рух знизу, коли жінка йде від якоїсь феміністичної громадської організації, де вона об’єднана з іншими жінками, які відстоюють свої права. Або коли допомагає держава шляхом тих самих квот. Але найкращий результат досягається тоді, коли ці два чинники між собою пов’язуються. Тобто коли і держава заохочує жінок відповідними квотами, і вони самі є активними і досягають результатів у громадському житті. Разом з тим я також згідна, що вирішальними мають бути професіоналізм і бажання змінити щось на краще.

   У світі приблизно 25 відсотків парламентарів – жінки, у Верховній Раді України ця цифра сягає всього 12 відсотків. Тобто працювати нам, дівчата, ще є над чим, непочатий край роботи, можна сказати!

 

 

  

22.10.2020, 04:24
498 Переглядів