У прес-клубі навчали медіаграмотності тернополян пенсійного віку

08.05.2023, 17:15
576 Переглядів

В рамках напрямку з поширення та популяризації медіаграмотності у Тернопільському прес-клубі ( за сприяння міського територіального центру соціального обслуговування населення) відбувся просвітницький захід для людей пенсійного віку.

   Свого часу активісти прес-клубу невипадково вирішили організувати таку діяльність саме для цієї аудиторії. Адже вона наразі залишається чи не найбільш вразливою щодо неправди та маніпуляцій, які поширюються у ЗМІ, на інтернет-сайтах та у соцмережах. З війною додалася ще й ворожа інформаційна діяльність та пропаганда, тож цього разу увагу було акцентовано на важливості медіаграмотності у воєнний період. Слухачі дізналися про загальну ситуацію в сучасному інформаційному просторі та основні правила безпечного споживання інформації з різних типів медіа. Опитавши присутніх щодо того, де саме передусім вони читають, слухають та дивляться новини, спікерка Світлана Мичко розповіла про основні способи маніпуляції та дезінформації, які можуть застосовуватися на телебаченні, новинних сайтах та у соціальних мережах, як розрізняти фейкові новини та пропаганду.

       Присутні ознайомилися з «білим списком» новинних сайтів за результатами останнього дослідження Інституту масової інформації. На прикладі одного з таких – «Української правди» – спікерка  показала і розповіла, як мають виглядати новинні повідомлення від ЗМІ, яке працює за професійним стандартами і якому можна довіряти. Відтак надала і перелік корисних інтернет-ресурсів, які допомагають виявляти та розвінчувати фейки (зокрема, проєкти «По той бік новин», «Без брехні», «Як не стати овочем»), поінформувавши про особливості кожного з них. Дізналися слухачі і про фактчекінгову діяльність власне Тернопільського прес-клубу, за результатами якої можна слідкувати на сайті громадської організації під відповідною рубрикою. З особливою цікавістю слухали присутні інформацію про правила безпечної поведінки у месенджерах, якими активно користується переважна більшість з них. Насамкінець Світлана Мичко відповіла на численні запитання від аудиторії та порекомендувала популярну літературу й інтернет-ресурси для подальшого поглиблення медіаграмотності.

   Захід проводився в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики»

 

08.05.2023, 05:15
576 Переглядів