У прес-клубі «озброювали» для боротьби з брехнею та маніпуляціями

25.02.2021, 14:02
589 Переглядів

  Цього року Тернопільський прес-клуб продовжить проводити просвітницькі заходи з медіаграмотності для людей пенсійного віку. Вчора, за сприяння Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення, відбувся перший такий.

   Зустріч розпочалася з коротких виступів самих учасників – тих, для кого такий захід вже був не першим. Спікерка Світлана Мичко попросила їх розповісти, чи змінилося якось їхнє споживання інформації після отриманих раніше знань. І організатори були раді почути, що позитивні зміни відбулися в усіх. Хтось змінив сумнівні джерела на надійні, хтось почав дивитися теленовини на різних каналах, щоб мати змогу порівнювати і отримувати більш об’єктивну картину, ще хтось – став обережнішим і менш довірливим у соцмережах.

   Далі учасники обговорили недавню гарячу подію – закриття в Україні телеканалів   «ZIK», «NewsOne» та «112», які останнім часом стали справжніми рупорами антиукраїнської пропаганди, фейків і маніпуляцій. Відтак спікера нагадала основні правила інформаційної гігієни й розпізнавання пропаганди та фейкових повідомлень. З цікавістю переглянули учасники короткий відеосюжет про те, як цілеспрямоване продукування фейків призвело до загальновідомих скандальних подій в Нових Санжарах, що його підготувала Альона Романюк, головна редакторка інформаційної кампанії «По той бік новин». Після цього слухачі ознайомилися з діяльністю цієї та інших кампаній і організацій, які займаються в Україні викриттям фейків та маніпуляцій ( зокрема, «Як не стати овочем» та «БезБрехні»). Розповіла Світлана Мичко і про фактчекінгову діяльність Тернопільського прес-клубу. Під час заходу було традиційно багато запитань та емоційних дискусій, учасники запропонували зустрічатися частіше.

  Захід проводився в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіареформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

25.02.2021, 02:02
589 Переглядів