У протидії дезінформації нас підтримає Євросоюз

08.10.2020, 19:28
325 Переглядів

Підсумкова заява 22-го Саміту Україна-ЄС, що відбувся в Брюсселі 6 жовтня, містить цілу низку важливих положень щодо подальшого співробітництва нашої держави та Європейського Союзу. І один з її розділів (повністю текст англійською опублікований на сайті Європейської ради , а українською – на  сайті президента) присвячений боротьбі з дезінформацією, що підкреслює загальну важливість і актуальність проблеми.

   Далі цитуємо цей розділ повністю. «Європейський Союз продовжуватиме підтримувати Україну у протидії гібридним загрозам та боротьбі з дезінформацією, серед іншого, шляхом посилення незалежних ЗМІ, стратегічної комунікації щодо медіаграмотності, з метою зміцнення стійкості України. Ми підкреслили важливу роль, яку відіграють громадянське суспільство, молодь та незалежні ЗМІ у всіх сферах суспільного та політичного життя, а також у контексті дезінформаційних кампаній проти ЄС та України, зокрема з боку Росії. ЄС та Україна домовились започаткувати формат кібердіалогів. Ми також відзначили важливість активізації співпраці у сфері Спільної політики безпеки і оборони (СПБО) та узгодження Спільної зовнішньої і безпекової політики, вітаючи з цього приводу участь України в місії EUFOR Althea. Крім того, ми визнали важливу роль, яку відіграє Група підтримки Європейської комісії для України (SGUA) та Консультативна місія ЄС з реформування сектору цивільної безпеки (EUAM), зокрема завдяки її регіональній присутності в Україні та новому регіональному офісу в Маріуполі».

   Публікуючи текст заяви з редакційними коментарями задля його «перекладу» з дипломатичної мови (https://www.eurointegration.com.ua/articles/2020/10/6/7115072/ ,

“Європейська правда” так прокоментувала цей розділ: «Російські фейки – це реальність, і нове керівництво ЄС це визнає, тому Єврокомісія продовжить підтримку програм, що спрямовані на боротьбу з пропагандою та дезінформацією. Окрему вагу має згода ЄС започаткувати з Україною формат діалогу з питань кібербезпеки. Зараз, як стверджують у Брюсселі, ЄС має такий формат лише з шістьма найвагомішими державами, Україна буде сьомою.

08.10.2020, 07:28
325 Переглядів