У соцмережах поширили фейк про наслідки снігопаду на Тернопільщині

17.02.2021, 09:38
590 Переглядів

 Вже другий тиждень в Україні борються з наслідками негоди. Через сильні снігопади дороги не встигають розчищати, авто і люди стають заручниками снігового апокаліпсису, а користувачі соцмереж щедро діляться світлинами снігових заметів, бо ж уже й не пригадують, коли востаннє в Україні були такі зими.

   Одна з таких світлин спричинила суперечку. Так у спільноті Фейсбуку «Слова про головне» розмістили фото заметеного снігом подвір’я, яке начебто знаходиться у селі Шушківці Лановецького району на Тернопільщині. У той же час  у коментарях під постом користувачі засумнівалися у правдивості вказаних географічних даних і пишуть, що світлина зроблена не на Тернопільщині. Наші фактчекери розбиралися, де ж все-таки так засніжило.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Тернопільщина, с. Шушківці сьогодні», – такий текст супроводжує світлину, опубліковану 14 лютого в 00:49 у згаданій спільноті. Вона зібрала сотні лайків, поширень і коментарів. Однак дехто з коментаторів висловив сумнів, що фото зроблене в Тернопільській області. Як виявилося, та сама світлина напередодні, а саме 13 лютого о 19:42, була опублікована в іншій спільноті – «Наше Прикарпаття», де зібрала тисячі поширень. Там йдеться, що  фото зроблене у селі Шевченкове на Прикарпатті. Уважні користувачі також знайшли скріншот допису священика з села Шушківці Ігоря Огородника, де він публікує ту саму світлину і ще декілька інших 13 лютого приблизно між 18 і 19 годинами. Проте там видно, що останнє фото – саме заметеного подвір’я – відрізняється за колористикою, воно не таке яскраве, і погодні умови на фото відрізняються також. До того ж наразі цей допис у користувача Ігоря Огородника видалений.

Як виявилося, насправді фото зроблене на Прикарпатті. Його зробив користувач Міша Сахро і опублікував 13 лютого об 11:57.

Висновки: адміністратори спільнот у соцмережах, реагуючи на запит підписників та топовість теми снігопадів у містах України, присвоїли собі звання найзасніженого подвір’я, тим самим ввівши в оману користувачів. Фото подали без посилання на першоджерело, що й викликало суперечки. Насправді інформація про те, що фото зроблене на Тернопільщині, є фейком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Матеріал підготовано Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

17.02.2021, 09:38
590 Переглядів