У соцмережах поширюють фейкову фотографію начебто полонених в Оленівці

10.09.2022, 21:22
1650 Переглядів

Увага медіа та громадськості прикута до новин з колонії в Оленівці Донецької області, де перебувають полонені українські захисники та захисниці. Нещодавно у соцмережах поширили світлину начебто зі згаданої колонії. Фото набрало тисячі коментарів та десятки тисяч поширень. Ми перевірили, чи справді світлина є достовірною.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Користувачі Фейсбуку активно поширюють фотографію однієї зі спільнот, що начебто зроблена у колонії в Оленівці, де утримують українських військовополонених.  На світлині зображені чоловіки, за зовнішнім виглядом яких можна сказати, що вони тривалий час голодують. Під фотографією – тисячі коментарів від користувачів, у яких люди висловлюють свій біль та розпач через умови, в яких доводиться перебувати українським Героям.

Проте насправді дана фотографія  є фейком, адже за допомогою сервісу перевірки світлин ми з’ясували, що це –  архівне фото концтабору часів Другої Світової війни. На світлині зображені в’язні Бухенвальду – нацистського концентраційного табору в Німеччині. Тож спільнота зманіпулювала на актуальній болючій темі, поширивши фейкове фото. Насправді про умови утримання українських військових в Оленівці нам відомо дуже мало. З інформації звільнених з полону, українців там катують і справді морять голодом. Проте, поширюючи подібні фейкові дані, спільнота працює на руку ворогові, який може звинуватити Україну в підтасовуванні доказів російських злочинів.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

 

10.09.2022, 09:22
1650 Переглядів