У соцмережах поширюють фотоманіпуляцію щодо тернопільського депутата

04.04.2023, 21:27
614 Переглядів

В одній із місцевих Фейсбук-спільнот поширили скріншот сайту, на головній сторінці якого зображений депутат Тернопільської міськради зі своїми дружиною та сином. У дописі стверджується, що політик рекламує переїзд до Канади. Дану інформацію перевірили наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

   «Нікого не дивує, що депутат Тернопільської міської ради від партії влади рекламує переїзд до Канади?» – такий підпис супроводжує допис, який ми перевіряли. Насамперед розберемося, про кого йде мова. Очевидно, що на фото зображений відомий тернополянин Віктор Гевко, який у 2020 році балотувався на посаду міського голови Тернополя та є депутатом Тернопільської міської ради від партії «Слуга народу». На фото поряд із Віктором зображені його дружина та син. Схожу світлину ми знайшли на Фейсбук-сторінці дружини Віктора – Наталії, і датована вона ще жовтнем 2018 року. Щодо сайту, про який йде мова, то це приватна компанія, яка займається оформленням документів для тих, хто бажає навчатися у Канаді, Австралії та США,  а також допомагає отримати тимчасовий дозвіл на роботу в Канаді. А фото, яке супроводжує рекламний пост сайту, легко знайти за допомогою пошукового сервісу «Google Зображення». Воно розміщене на порталі зі стоковими фото і картинками. Тож будь-хто, оплативши за світлину, може її скачати і використати для рекламних цілей.

   Отож, автори допису зманіпулювали на темі заборони виїзду з України чоловіків на період воєнного стану, використавши рекламний пост зі стоковим фотом.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

04.04.2023, 09:27
614 Переглядів