У соцмережах поширюють нові  рецепти фейкових ліків від Covid-19

01.10.2020, 13:01
712 Переглядів

Більш ніж півроку вчені всього світу наполегливо працюють над створенням вакцини від коронавірусу. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  близько 140 компаній займаються цією роботою на етапі доклінічних досліджень. Тим часом у інформаційному просторі постійно з’являються все нові фейкові повідомлення про нібито чудодійні ліки, які вбивають коронавірус.  Цього разу рецепт ще одних «рятівних ліків» активно поширюють у соцмережі Facebook, зокрема, в одній з місцевих груп Тернопільщини. Чи дійсно вони рятують від  Covid-19, з’ясовували фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Перш за все звертаємо увагу на те, що у публікації не вказується, за чиїми рекомендаціями виданий рецепт: ні відомства, ні медустанови, ні прізвища спеціаліста. По-друге, сам пост у соцмережі створений російською мовою, а, за спостереженнями фактчекерів України, найбільше фейкових повідомлень в український інформаційний простір проникає саме із російського сегменту Фейсбуку. По-третє, досить дивним є сам комплекс засобів: тут і медикаменти, і народні засоби, як ось подорожник, і взагалі абсурдні і непрофесійні рекомендації  полежати і поспати на животі.

Але що ж каже Всесвітня організація охорони здоров’я, яка опікується пандемією коронавірусу в світовому масштабі? У її рекомендаціях, які постійно оновлюються та змінюються, на поточний момент немає жодної, яка стосується позитивного впливу якихось лікарських рослин чи сну-лежання на животі як методів лікування COVID-19. Окрім того, ВООЗ наголошує , що наразі немає жодних специфічних ліків чи методів для лікування і профілактики коронавірусу. Станом на сьогодні інфікованим надають симптоматичне лікування, в залежності від того, як проявляє себе захворювання. У ВООЗ також вкотре наголошують, що найкращою профілактикою від коронавірусу досі залишається часте й ретельне миття рук з милом, уникання дотиків ними до очей, рота та носа, і  дотримання соціальної дистанції.

  Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

01.10.2020, 01:01
712 Переглядів