У соцмережах зманіпулювали на темі «Великого будівництва»

09.06.2021, 23:34
672 Переглядів

Відколи в Україні почали реалізовувати проєкт «Велике будівництво» – програму президента України Володимира Зеленського щодо масштабної розбудови інфраструктури України – з того часу і на сайтах, і в соцмережах з’являються публікації, в яких під сумнів ставлять якість проведених робіт та доцільність витрачених коштів.

Зокрема, нещодавно у місцевій групі Facebook поширили два дописи про те, що на Львівщині провалилася ділянка дороги, яку відремонтували в рамках програми «Велике будівництво». Відзначимо, що на Тернопільщині теж реалізовують проєкти за цією програмою. Тож чи не маніпулюють та не вводять в оману підписників згаданої спільноти, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

У групі «Земля Тернопільська» адміністраторка впродовж одного тижня опублікувала два різних дописи, які, проте, місять схожі зображення, на яких нібито проілюстровано, як виглядає дорога, яку відремонтували за програмою «Велике будівництво».  Щоправда, її у дописі називають «Великим «крадівництвом», очевидно вказуючи на те, що роботи проведені неякісно, та натякаючи на даремно витрачені державні кошти. Зокрема, інформується, що у Львівській області, на трасі Бориня-Боберка, стався обвал ділянки дороги. Також вказується, що ця ділянка була відремонтована наприкінці минулого року за  420 млн. грн.

Після перевірки фактчекерів виявилося, що трасу Бориня-Боберка і справді почали ремонтувати наприкінці 2020 року в рамках програми «Велике будівництво». Ця ділянка довжиною близько 1,5 кілометра у селі Нижня Яблунька і справді обвалилася на початку червня. Про це на своїй сторінці у Facebook написав депутат Самбірської райради Роман Думич. На його думку, асфальт провалився через сильні дощі. Свою позицію висловили і у Львівській ОДА. Чиновники розповіли, що причиною обвалу стали проблеми з водовідведенням. Повторно ремонтувати цю ділянку дороги має підрядна компанія за власний кошт. Роботи там вже відновили.

Відзначимо, що заступник голови Офісу президента, координатор програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» Кирило Тимошенко розповів в інтерв’ю для «Фактів», що під час будівництва доріг особливу увагу тепер приділяють незалежному контролю, та про те, що за якістю ремонту доріг в Україні пильнують європейські компанії.

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

09.06.2021, 11:34
672 Переглядів