У Тернопільському прес-клубі презентували посібник для ВПО

28.12.2022, 19:56
1410 Переглядів

В 40 раз(!) збільшила війна кількість вимушених переселенців на Тернопільщині – зараз їх у нас понад 84 тисячі. І якщо ще рік тому область належала до тих, де ВПО найменше, то зараз все змінилося кардинально, відповідно на місцеві громади лягло величезне додаткове навантаження, адже усім цим людям необхідне житло, соціальна та медична допомога тощо.

   З такої інформації розпочали вчорашню пресконференцію у Тернопільському прес-клубі   Яна Шкуратова –  регіональна координаторка в Тернопільській області БО «БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та Олег Воронка – заступник директора департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації. Місцева влада докладає зусиль, щоб оптимально структурувати та розподілити таке навантаження. Так, зокрема, область стала однією з перших в Україні, де при обласній військовій адміністрації створено спеціальну платформу, де громади можуть розміщувати інформацію про будь-які потреби ВПО на їхній території, а потенційні надавачі потрібної допомоги – ознайомлюватися з нею і відповідним чином реагувати. Постійно працює «гаряча лінія» для внутрішньо переміщених осіб, на яку, за словами Олега Воронки, від початку війни надійшло понад 10 тисяч звернень.

    Фахівчиня Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Ясінська розповіла журналістам, з якими проблемами звертаються внутрішньо переміщені особи до цієї організації. Відтак нагадала, що для того, щоб таку допомогу отримати, люди повинні прийти до Центру особисто за адресою Шпитальна, 7, 2-й поверх ( робочий час – з 9 до 18 без перерви на обід), і мати при собі документи, які підтверджують їхній статус ВПО. Або ж звернутися на безкоштовну «гарячу лінію» за номером 0 800 213 103, а для дзвінків з-за кордону – +38(044)36310-41 (в другому випадку вартість дзвінка визначається за тарифами оператора зв’язку).

   Під час пресконференції було презентовано збірку методичних матеріалів щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб і цивільного населення, які постраждали від військової агресії РФ проти України. В межах програми «Єднання заради дії», що спрямована на посилення стабілізації України через сприяння інтеграції ВПО, підвищення згуртованості громад, надання всебічної підтримки щодо розробки місцевих та національних планів інтеграції та зменшення вразливості груп ВПО, юристи Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» проаналізували понад 80 нормативно-правових актів і на їх основі склали методичні рекомендації, що простою мовою трактують складні державні послуги для переселенців і процедури їхнього отримання. Збірка підготовлена у партнерстві з Міністерством реінтеграції та Міністерством цифрової трансформації України.

   Даний посібник складається з 12-ти розділів, зміст кожного з яких коротко прокоментував присутнім регіональний юрист  БО «БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Віталій Гірняк. Він містить матеріали, які можуть використовувати в повсякденному житті як переселенці, так і представники громадських організацій та фахівці органів державної/місцевої влади, що дотичні до надання соціальних, адміністративних, юридичних послуг тим, хто постраждав від військової агресії РФ проти України. Збірка включає розширену інформацію про послуги та механізми надання допомоги в контексті сьогодення, а саме в умовах карантину та воєнного стану. Це, зокрема, питання призначення соціальних виплат, надання публічних послуг, надання спеціальних статусів, права дітей, виплати пенсіонерам, питання житла тощо.

    Ознайомитися з матеріалами посібника в електронному варіанті можна на сайті «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» sssua.org  у рубриці «Бібліотека»,  «Посібники».   

28.12.2022, 07:56
1410 Переглядів