У ЗМІ поширили неправдивий коментар міністра енергетики

09.12.2022, 10:00
947 Переглядів

Місцевий сайт поширив інформацію про те, що Тернопіль входить до числа міст, звідки надійшло найбільше скарг щодо несправедливого вимкнення електрики. Медіа цитує міністра енергетики Германа Галущенка. Проте цитата не відповідає дійсності. Чому – читайте далі.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Щодня тернополяни скаржаться на недотримання графіків вимкнення світла, а також неправдивий розподіл електроенергії між споживачами. Через це мер Тернополя навіть  написав у Facebook, що закликає енергетиків області «до справедливого і рівномірного розподілу відключення споживачів». А нещодавно на місцевому інтернет-ресурсі з’явилася публікація із заголовком «Керівники обленерго нестимуть персональну відповідальність за несправедливе відключення електрики».  У ній медіа розповідає про те, що міністр енергетики Герман Галущенко провів нараду щодо справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами під час застосування заходів із примусового обмеження споживання електроенергії. Сайт цитує міністра, де він називає регіони, звідки надходить найбільше скарг від жителів. У цьому коментарі згадується і місто Тернопіль.

«Аналіз, який Міненерго провело спільно з НКРЕКП та Держенергонаглядом, свідчить, що невдоволення громадян обґрунтоване. Серед регіонів, по яким надходить найбільше скарг – Київ, Київська область, Полтава, Львів, Тернопіль. При відключенні електроенергії обленерго має керуватися справедливим підходом, щоб усі споживачі перебували в рівних умовах. Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній будуть нести персональну відповідальність”, – підкреслив Галущенко.

Така нарада і справді відбулася. На сайті Міненерго про неї повідомляється також. Однак у цитаті на сайті Міненерго міста Тернополя немає. «І аналіз, який Міненерго провело спільно з НКРЕКП та Держенергонаглядом свідчить, що невдоволення громадян обґрунтоване. Серед регіонів, по яким надходить найбільше скарг – Київ, Київська область, Полтава і Львів», – зазначив він», – цитуємо новину із сайту Міненерго.

Отож, сайт змінив цитату міністра, додавши до його слів місто Тернопіль. Таким чином медіа поширило неправдиву інформацію та зманіпулювало на актуальній темі проблем із електроенергією в країні.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

 

 

09.12.2022, 10:00
947 Переглядів