В разі загострення ситуації редакції можуть сподіватися на допомогу НСЖУ

05.02.2022, 19:02
545 Переглядів

Впродовж останнього часу Національна спілка журналістів України отримала низку звернень від своїх членів з різних регіонів, стурбованих ескалацією ситуації з боку Росії, котрі хотіли б дізнатися, яку допомогу може надати їм професійна спілка в разі загострення.

У відповідь на них НСЖУ повідомляє ( https://nsju.org/novini/tvorcha-spilka-zberigaye-spromozhnist-dopomagaty-zhurnalistam-v-osoblyvyj-period/), що її центральний офіс  та обласні осередки розробили окремий план дій, що дозволить організації швидко адаптуватися до несприятливої ситуації, тримати зв’язок із членами спілки та зберігати спроможність до надання відповідної допомоги. Спілчани проаналізували й оцінили ризики загроз стабільній діяльності організації та роботі журналістів у цей період. Перевірили (оновили в разі потреби) способи й засоби зв’язку для надійного підтримання комунікації в умовах можливих проблем із електроенергією, зв’язком чи інтернетом. Подбали також про зв’язок із міжнародними партнерами НСЖУ (на рівні керівництва організацій) для надання допомоги українським колегам у разі загострення ситуації в країні. Серед інших заходів – посилення захисту офіційного сайту спілки та сайтів обласних організацій від можливих кібератак у гібридній війні. Посилений захист персональних даних журналістів і документів, зокрема бланків посвідчень, прескарт, печаток, облікових карток тощо.

«Ми переклали українською і поширили рекомендації міжнародних партнерів НСЖУ про дії журналістів у надзвичайних обставинах, – повідомляє голова Спілки Сергій Томіленко. – План діяльності в особливий період складено на підставі наданих активом пропозицій, плюс враховано рекомендації Міжнародної федерації журналістів та експертів з безпеки журналістів з Великої Британії, які торік проводили онлайновий тренінг для представників спілок журналістів кількох країн. Ведемо перемовини з партнерами про надання консультативної, практичної та технічної допомоги українським журналістам через можливе загострення ситуації. Актив спілки у регіонах збирає інформацію про потреби журналістів і редакцій, і на ці потреби ми спиратимемося під час планування подальших кроків».

 Повідомляється і про те, що НСЖУ надіслала до всіх обласних організацій поради Комітету захисту журналістів (США) «Цифрова безпека: відключення Інтернету», «Фізична безпека: масові заворушення», «Фізична безпека: репортаж із місця військових дій», «Фізична та цифрова безпека: арешт і затримання». А також про те, що Спілка має у своєму розпорядженні кілька комплектів захисного спорядження – шоломи і бронежилети – для колег, які вирушають до зони бойових дій (один із таких на час відрядження можна взяти в Києві, ще кілька – в Маріуполі).

   Водночас НСЖУ зазначає, що однією з найбільших загроз для роботи організації є ворожа пропаганда й дезінформація, тож українські журналісти мають бути пильними та уникати поширення неперевіреної інформації. І нагадує, що вся інформація про діяльність Національної спілки журналістів України оприлюднюється виключно на офіційних інформаційних майданчиках сайт і фейсбук-сторінка, а також на персональній сторінці у фейсбуку голови НСЖУ.

 

 

05.02.2022, 07:02
545 Переглядів