В соцмережах поширюють фотоманіпуляцію щодо ремонту доріг

10.05.2023, 12:18
274 Переглядів

У місцевій Фейсбук-групі поширили допис, на якому показана відремонтована ділянка дороги. Мовляв, саме так виглядають автошляхи, якщо керівництво громад не краде бюджетні кошти. Перевіряємо дану інформацію.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

У дописі не вказано, де саме знаходиться ця дорога, однак очевидно, що автор мав на увазі Україну, адже фото супроводжує підпис «Ось що буває в ОТГ, коли гроші не крадуть !!!».

Наші фактчекери з’ясували, що на фото насправді зображена дорога у польському селі Богоники. Проте, згідно із даними польської Вікіпедії, це фото було завантажене ще у 2009 році.

Щодо ремонтів доріг в Україні, то дорогами державного значення в нашій країні опікуються Служби відновлення та розвитку інфраструктури в областях ( раніше -Служби автомобільних доріг).  Натомість обласні державні адміністрації відповідають за стан доріг місцевого значення. А у підпорядкуванні місцевої влади перебувають вулиці та дороги комунальної власності.

Варто зазначити, що через повномасштабне вторгнення росії ремонт доріг в Україні та , зокрема, на Тернопільщині призупинився, адже кошти дорожнього фонду спрямовували лише на погашення боргів та видатки для армії. Однак восени минулого року Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №7669, який повернув використання коштів дорожнього фонду на дороги.

Як зазначає видання Наші гроші, попри війну в Україні продовжують оновлювати автошляхи. Так на Тернопільщині у березні-жовтні минулого року спрямували на дорожні роботи майже 400 млн гривень.

Наразі в Україні насамперед відновлюють дороги, які з’єднують облцентри з маленькими населеними пунктами, і це узгоджується зі ЗСУ.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

 

10.05.2023, 12:18
274 Переглядів