Вберегти молодь від ризикованих дій

27.12.2021, 17:36
4778 Переглядів

 Міграція та працевлаштування залишаються зоною високого ризику як для мешканців Тернопільщини, так і для всіх українців. Детальніше про цю ситуацію та про те, що робиться, аби убезпечити людей, йшлося на пресконференції у Тернопільському прес-клубі.

Кожен четвертий українець готовий прийняти ризиковану пропозицію роботи за кордоном або в іншому населеному пункті України: працювати без офіційного оформлення й навіть у закритому приміщенні без змоги його залишити; перетнути кордон у не встановлений законом спосіб; віддати свій паспорт, телефон та особисті речі працедавцю. 46 000 українців постраждали від торгівлі людьми впродовж 2019-2021 років: близько двох третин із них потрапили в тенета торговців людьми за кордоном, і третина — всередині України. Це – результати дослідження, проведеного на замовлення Представництва Міжнародної організації з міграції та Агентства ООН з питань міграції в Україні, з якими ознайомила журналістів на початку заходу Марина Пасєчник, координаторка Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, керівниця проєкту «Підвищення обізнаності молоді Львівської та Тернопільської областей щодо безпечної міграції та працевлаштування».

   Тернопільщина – не виняток, тим більше, що тут, як і в решті західних областей України, трудова міграція завжди була і залишається високою. Вражає і ще одна цифра із результатів згаданого дослідження – як виявилось,  76( !) відсотків опитаних жителів нашої області готові прийняти ризикові пропозиції, які у подальшому можуть призвести до того, що вони стануть жертвами торгівлі людьми, і цей показник – один з найвищих в Україні. Серед тих, хто готовий невиправдано ризикувати, дуже багато молоді, тому саме на цю категорію населення спрямували громадські активісти зусилля свого проєкту. Про те, що було зроблено за 4 місяці його реалізації, розповіла Оксана Шлюсар, директорка з розвитку громадської організації «ТМЖК «Відродження нації». Також журналістам продемонстрували відеофільм про діяльність, проведену в Тернопільській та інших областях. Всього, за словами Марини Пасєчник, проєктом було охоплено 5228 осіб. А в просвітницькому онлайн-квесті (https://quest.stoptrafficking.org/start ) взяло участь майже 33000. Важливо, що було навчено більше 1000 тренерів з безпечної міграції, які здатні кваліфіковано передавати необхідні знання іншим, в тому числі – з числа активних учнів шкіл та студентів училищ і вишів, які проводять відповідну роботу в середовищі своїх ровесників.

   Роботу громадських активістів з молоддю Тернопільщини високо оцінили у своїх виступах заступниця начальника Управління освіти та науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ганна Зварич та начальник відділу ювенальної превенції УПД Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Петро Тихович. А Ірина Кривокульська, завідувачка сектору здійснення державного контролю за дотриманням прав дітей Головного управління Національної соціальної сервісної служби в Тернопільській області, акцентувала на важливості проекту в контексті розширення повноважень та відповідальності територіальних громад.

27.12.2021, 05:36
4778 Переглядів