Вікторія Іваницька: «Новий формат – це багато переваг і для дизайну, і для реклами, і для тематичної структуризації»

28.02.2021, 22:07
747 Переглядів

Тернопільський прес-клуб завжди радіє усім позитивним змінам і навіть найменшим успіхам редакцій, для яких працюємо в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні». Тож  щиро зраділи і повідомленню з Кременця про те, що тамтешня газета «Діалог» почала виходити у новому сучасному форматі – журнально-газетному (див. відео внизу після тексту). Відтак попросили її редакторку, директорку ТОВ «Інформаційний центр «Діалог» Вікторію Іваницьку розповісти про це детальніше.

   – Вперше така ідея з’явилася ще кілька років тому, – каже вона, – але остаточне рішення прийняли восени минулого року. Захотілося щось змінити, щоб було цікавіше і зручніше для читачів. Повністю змінили верстку і дизайн, з формату А3 перейшли на А4, вдвічі збільшилась кількість сторінок – тепер їх 24, хоч загальна площа залишилася тією ж. Більше стало і кольорових сторінок. Думали спочатку зробити глянцеву обкладинку, але поки що з цим не вийшло, то, можливо, пізніше. Виходимо по-старому раз на тиждень і друкуємось в тій же друкарні у Чернівцях, єдине, що тепер відсилаємо туди газету на друк трохи раніше, бо потрібен додатковий час на прошивку. Зате частину постійних тематичних сторінок можна готувати і верстати наперед.

   Треба сказати, що чисто технічно перейти на новий формат було трохи складно, зверталися за порадами до колег з Львівщини, які вже мали готовий макет такого журнально-газетного варіанту. Незадовго перед тим, до речі, в редакцію якраз прийшла нова дизайнерка. Однак вона не злякалася потрібних змін, навпаки, сказала: «Я готова, давайте спробуємо! Все має вийти класно!», що додало усім впевненості. Перший новий номер, зрозуміло, готувався до друку довше, але потім все налагодилось у звичному режимі. До сьогодні вийшло вже шість журнально-газетних «Діалогів».  І я думаю, що ми не помилилися, не прогадали. Бо такий формат має багато переваг і для подальшого вдосконалення дизайну, і для розміщення реклами,і для кращої тематичної структуризації. Приміром, маємо тепер окремі сторінки для соціальних історій, для дітей, для рецептів та гороскопів. Так, друк такого формату дещо дорожчий, але воно однозначно того варте. Трошки дорожчим стало наше видання і вроздріб, але вже відчутно, що продається краще, ніж колишній варіант.

– Вікторіє, а як сприйняли новий вигляд газети читачі та рекламодавці?

   – Для декого він, можливо, ще незвичний, але майже всі відгуки, які чула, однозначно позитивні. Запитували у листонош, то вони теж відгукнулися схвально. Єдині, кому, може , не «зайшло», це люди консервативного старшого покоління, які звикли до традиційного вигляду газети. Однак я переконана, що хто з них нас читав, той і далі не відмовиться від видання. А от увагу нових читачів більш сучасний формат обов’язково приверне. Рекламодавцям він теж більше подобається, тому що, як я вже казала, дає можливість зручніше розміщувати рекламу – і блочну, і текстову.

Як і для всіх газет України, особливо місцевих, минулий рік для кременецького «Діалогу» фінансово був дуже складним. Передусім через карантин і відповідні проблеми у бізнесу та інших рекламодавців. «Багато районного бізнесу, який раніше давав рекламу, закрилося, – розповідає Вікторія Іваницька. – Складається враження, що після того першого карантину так і не повернулося на ринок й чимало рекламодавців з сусідніх районів та областей, навіть київських. Чи, може, вони просто скоротили свою діяльність. Адже сьогодні всі рахують кожну копійку, і ті, хто раніше давав рекламу в газету відразу на 5-6 номерів, тепер дають лише на 2-3, а той одноразову…».

 Тим часом Тернопільщина знову у помаранчевій коронавірусній зоні і не виключно, що може потрапити на певний період до червоної з усіма відповідними наслідками і для бізнесу, і для газет. Однак маленька – їх усього троє – жіноча команда «Діалогу» не втрачає ентузіазму ( оновлення формату, за словами редакторки, його тільки додало) і вже виношує плани подальшого вдосконалення та розвитку свого видання.

Світлана МИЧКО

На фото – команда кременецького «Діалогу»  та вигляд газети вже в новому форматі

Фото та відео з архіву редакції

28.02.2021, 10:07
747 Переглядів