Вікторія Іваницька: «Вже в перші місяці реалізації нашого першого грантового проєкту відвідуваність сайту зросла більше, ніж удвічі»

28.02.2023, 23:12
460 Переглядів

Наприкінці листопада наш сайт повідомляв про тренінг з грантового фандрейзингу для керівників локальних редакцій, провести який Тернопільський прес-клуб вже вдруге запрошував голову Львівського медіафоруму Ольгу Мирович. Під час нього ми переконалися, що багато редакцій свої перспективи пов’язують саме з цим напрямком, а частина вже навіть має певні напрацювання. Серед них – і Вікторія Іваницька, директорка “Інформаційного центру “Діалог” з Кременця на Тернопільщині. На наше прохання вона коротко розповіла про перший досвід такої роботи:

   – Бажання спробувати себе у цій справі у мене було вже давно. І ось на початку квітня минулого року дізналася з розсилки електронної пошти про грант щодо розвитку локальних медіа від Європейського фонду за демократію ( детальніше про цю організацію – в кінці тексту-ред.). Писати було нелегко, адже це була по суті перша грантова заявка, над якою я працювала самостійно. Однак на попередньому тренінгу, організованому Тернопільським прес-клубом, ми якраз отримали всі необхідні базові знання, тож спробувала їх застосувати – згадала все, про що розповідали і тренерка, і колеги. Акцентувала на тому, що ми хочемо не просто вижити, а всіляко розвивати свої сайт і газету. А також якими важливими є у воєнний час для людей саме місцеві засоби масової інформації, що дають об’єктивну і перевірену інформацію на противагу засиллю фейків та різних маніпуляцій в соцмережах й на анонімних сайтах. Великих «плюсів» у нас, вважаю, було два. Перше – що ми, попри усі труднощі воєнного часу, регулярно наповнювали новинами сайт і не припинили вихід газети, а це підтверджувало наміри не здаватися і спроможність продовжувати роботу в надзвичайних обставинах. І друге – що у зв’язку з територіальною реформою Кременецький район значно збільшився, а, отже, значно зросла і аудиторія впливу нашого видання. Оперативно і якісно інформувати громади про важливі речі, які відбуваються на їхніх територіях, ми хотіли передусім і через історії конкретних людей, що й аргументували у своїй заявці.

   Повідомлення про те, що нашу заявку відібрали, прийшло наприкінці літа. Відтак була ще низка обов’язкових процедур, яка засвідчила, наскільки вимогливо і уважно ставляться донори до відбору кандидатів. Тому відразу попереджаю колег, що треба бути готовими і до серйозної роботи, і до серйозних перевірок, і до жорстких дедлайнів  – просто так усім бажаючим ніхто кошти не роздає. Також відверто скажу, що така проєктна робота  – досить об’ємна і нелегка, особливо, коли штат редакції мінімальний. Спочатку я не була впевнена, що у нас вийде. Але тепер точно знаю, що головне – почати! А ще – дуже точно дотримуватися усіх вимог і не боятися роботи. Повірте, всі зусилля того варті. Якби не цей грант, то, можливо, мені б довелося закрити газету, залишивши тільки сайт, тож він став для «Діалогу» справжнім порятунком. Крім того, це як друге дихання – коли ти спробував щось зовсім нове і відчуваєш, що в тебе виходить. Не забарилися й результати. Ось лише один факт: вже в перші місяці реалізації нашого першого грантового проєкту відвідуваність сайту зросла більше, ніж удвічі! Тому раджу усім колегам, які ще сумніваються, не боятися і не зволікати. Це справді реальна можливість допомогти і своєму виданню, і своїм читачам. Адже зараз у нас справді великі шанси. До українських ЗМІ, як і до всієї України, прикована сьогодні увага всього світу. Нам прагнуть допомогти усіма можливими способами, тож гріх, як то кажуть, цими можливостями не скористатися. Тим паче, що навіть у разі відмови ви абсолютно нічого не втрачаєте, крім хіба що кількох днів, витрачених на написання проєкту. Але навіть якщо не вийде з першого разу, то наступного вже буде відповідний досвід, тож  шанси тільки зростатимуть. Отож – слідкуйте за пропозиціями, вибирайте оптимальні для своїх видань, і пишіть проєктні заявки. Якщо працювати і робити все правильно, то результат обов’язково буде.

  – Вікторіє, в останньому тренінгу  Ольги Мирович ви брали участь вже після того, як почали реалізовувати свій перший грантовий проєкт. Чи допомогло вам це навчання в продовженні роботи?

   –  Я багато чого взяла для себе з її першого тренінгу. А їдучи на другий, мала вже цілий блок нових запитань до тренерки, навіть чисто технічних. Тож він був для мене якраз дуже вчасним і дуже корисним.

Про грантодавця. Європейський фонд за демократію (European Endowment for Democracy) – це незалежна грантова організація, яка була заснована у 2013 році Європейським Союзом (ЄС) і країнами-членами ЄС в якості автономного міжнародного цільового фонду для сприяння розвитку демократії в країнах Європейської політики сусідства (країни Східного партнерства, Близького Сходу та Північної Африки), Західних Балкан, в Туреччині, а також поза їхніми межами. EED ( https://democracyendowment.eu/ ) підтримує організації громадянського суспільства, продемократичні рухи, громадських і політичних активістів, а також незалежні медіа-платформи та журналістів, які сприяють встановленню плюралістичних демократичних політичних систем. Обов’язковою умовою для надання підтримки є дотримання грантоотримувачем демократичних цінностей, прав людини і принципів ненасильства.

На фото – Вікторія Іваницька (на першому плані)) під час тренінгу з фандрейзингу в Тернополі, листопад 2022-го

Фото з архіву Тернопільського прес-клубу

28.02.2023, 11:12
460 Переглядів