Віталій Голубєв: «Якщо вам здалося, що про те саме можна сказати коротше – вам не здалося»

26.01.2023, 17:06
866 Переглядів

Своїм великим і багатогранним досвідом написання якісних текстів із слухачами X Регіональної школи сучасної журналістики  поділився Віталій Голубєв – засновник Школи універсального журналіста, секретар Національної спілки журналістів України.

   Віталій Голубєв у журналістиці вже 25 років, 15 з яких віддав роботі у відомому рівненському  медіахолдингу «ОГО». Тепер займається власною справою, пов’язаною з медіаосвітою, у його онлайн школі на цей час навчається близько 1000 учнів. А під час медіа-заходу у Тернопільському прес-клубі він розкрив три такі теми: «Найтиповіші помилки початківців», «Пишемо просто про складне» та «Мініпрактикум із редагування». Запропонувавши «рухатись від літери, слова, речення – до абзацу і тексту в цілому», тренер побудував заняття так, щоб впродовж його тривалості  слухачі вчилися писати саме через редагування. На екрані постійно змінювалися тексти, які потрібно було позбавити помилок та вдосконалити.

   Як уникати повторів і зайвих слів та речень, як перетворювати складне на просте і зрозуміле для читачів, як перевіряти тексти на читабельність та як робити читабельні заголовки. Все це Віталій Голубєв пояснював дуже дохідливо і просто, наводячи багато прикладів з власної практики, щедро ділячись лайфхаками і здобрюючи викладене легким гумором. «Якщо вам здалося, що про те саме можна сказати коротше – вам не здалося», «Все добре, коли воно доречно» – пояснення тренером цих та інших подібних тверджень мало б запам’ятатися слухачам на всю майбутню професійну дорогу, допомагаючи уникати багатьох помилок. А насамкінець Віталій Голубєв акцентував на ще одному важливому моменті: «У тексті завжди є що покращити. Але журналістика – це і про швидкість. Тому важливо вчасно зупинятися».

Медіа-захід проводився в рамках реалізації проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні».

 

 

 

26.01.2023, 05:06
866 Переглядів