Влада береться за всеукраїнський проект з медіаграмотності  

29.07.2020, 11:42
538 Переглядів

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив про початок роботи над всеукраїнським проектом з медіаграмотності. Ось як він написав про це на своїй офіційній сторінці у Фейсбук:

   «Сьогодні зібрав у міністерстві ключових стейкхолдерів ( причетні та зацікавлені особи –ред.), які вже мають досвід по популяризації медіаграмотності. Буду виводити це питання на системний державний рівень. Консолідую напрацювання, щоб стратегічно масштабувати процес в країні. Виклик пов’язаний не тільки з російською пропагандою, а й з якістю медійного продукту, який наповнює інформаційний простір довкола. Чітко розумію, що:

   – Питання нагальне. Тільки вирішивши його, зможемо сформувати інформаційну культуру, навчити відрізняти новини від фейків, робити фактчекінг, формувати критичне мислення.

   – Проект повинен бути з широким покриттям. Якісним, а не кількісним, охоплюючим якомога більшу частину населення.

   – Аудиторія – як діти, щоб ті змалку почали правильно адаптовуватися до онлайн-середовища, так і підлітки та дорослі.

   – Необхідні освітні зміни. Інтеграція майбутньої програми медіаграмотності в гуманітарний блок. Навчання не тільки для школярів та студентів, а й вчителів та викладачів. І це стосується не лише професій, дотичних до журналістики.

   – Існуючий досвід та напрацювання по медіаграмотності обов’язково мають бути врахованими. Саме в колаборації громадськості і підтримки держави зможемо досягти відчутних результатів.

   – Внесення доповнень до нормативно-правової бази, адже мова йде про державну політику.

   – Задача продукту – стати цікавим великій кількості людей та викликати у населення природнє бажання залучатися.

   – Кінцева форма – питання стратегічного планування, однак взаємодія з проектами повинна бути, як оффлайн, так і онлайн: телебачення, радіо, додаток «Дія».

   Разом з колегами з Парламенту, Мінцифрою, МОН зберемося окремо та сформуємо наше бачення. Від комітету гуманітарної та інформаційної політики напрямок куруватиме Yevheniya Kravchuk. За місяць напрацюємо план дій і повторно обговоримо його з усіма зацікавленими сторонами».

   Згадана Олександром Ткаченком Євгенія Кравчук, заступниця голови фракції партії «Слуга народу» у Верховній Раді, того ж дня продовжила тему вже на своїй сторінці у Фейсбук. «Всеукраїнському проекту з медіаграмотності — бути, – написала вона. – Сьогодні ми провели зустріч із міністром культури та інформполітики Олександром Ткаченком та представниками медіаосвіти, профільними ГО та фондами, які займаються медіаграмотністю, боротьбою з фейками та фактчекінгом… Можна сказати, що робота над проектом розпочалася. Як представниця профільного комітету ВР, я буду координувати його реалізацію від парламенту. Ми тісно співпрацюватимемо з Кабінетом міністрів: Міністерством культури, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством освіти та науки. І, звісно ж, із профільними експертними організаціями. Плануємо, що проект складатиметься з кількох частин і буде орієнтуватися на різні цільові аудиторії:

   – Медіаграмотність для дітей і підлітків. У цьому будемо співпрацювати із ЮНІСЕФ, який вже цієї осені запускає велику інформаційну кампанію з медіаграмотності Infodemics. Планують запуск освітнього серіалу та інтерактивної платформи для підлітків.

    – Медіаграмотність для дорослих із можливістю вікової сегментації.

 – Медіаграмотність для профільних працівників медіа, студентів журналістських факультетів тощо».

   На підтвердження актуальності проекту Євгенія Кравчук навела у своєму пості статистику щодо того, що 60% українців від 18 до 65 років не схильні до критичного мислення, і лише 65% стверджують, що вміють розпізнавати фейки, при цьому реальна кількість таких людей – лише 11%. «Нині в Україні існують десятки ініціатив та проектів з медіаграмотності, які поступово змінюють інформаційну гігієну українців на краще, – зазначила вона. – Вони зробили титанічну роботу та дійсно зсунули ситуацію з мертвої точки. Але цей процес поки не є системним. Є точкові проекти, які (попри свою якість) не охоплюють широких мас населення та не вимірюються конкретним KPI. Якщо запитаєте у випадкових перехожих, які медіаосвітні проекти вони знають, не кожен із них пригадає бодай щось. Ми хочемо вивести медіаграмотність в Україні на якісно новий рівень».

   Чи справді виллються заяви представників влади у конкретну, системну, а головне – результативну роботу, покаже час.

На фото – під час зустрічі у Міністерстві культури та інформаційної політики

Фото з сторінки Олександра Ткаченка у Фейсбук

29.07.2020, 11:42
538 Переглядів