Врятуйте їх від голоду!

06.05.2020, 10:54
566 Переглядів

 Карантин — важкий період не лише для людей. Перед загрозою голодної смерті опинилося багато безпритульних тварин. Недарма зоозахисники постійно звертаються через соцмережі і ЗМІ до всіх небайдужих людей, аби допомогти чотирилапим. Серед таких – і співзасновниця тернопільської  соціальної ветеринарної клініки «Хатіко» Олена Дейнека. Ось що вона розповіла.

   – На кількість безпритульних тварин карантин суттєво не вплинув, – адже їх багато було завжди. Проте зараз ситуація ускладнилася: заклади харчування та магазини, що підгодовували пухнастих безхатьків, зачинені, а люди  бояться зайвий раз виходити на вулицю. Тож голодні тварини змушені блукати містом у пошуках харчів. Звернула увагу, що збільшилася кількість «транзитних»  тварин, котрих я раніше в місті не бачила. Ми з чоловіком постійно підгодовуємо тварин в промислових зонах,  і нам ця ситуація  кидається в очі . Бачимо це і по локації, де знаходиться клініка,  оскільки і там підгодовуємо тварин  – зараз  приходить їсти більше кішок, і навіть собаки. Процес прилаштування тварин через карантин також уповільнився. Проте кількість бажаючих завести домашнього улюбленця не зменшилася. За останні два тижні ми прилаштували 4 кішки, і зараз намагаємось прилаштувати 5-ту. Люди цікавляться, телефонують, приїжджають дивитися і поступово їх розбирають.

   Попри те, що тварин під опікою стало більше, харчів для них поки що вистачає. У  нас були запаси, хоч звісно, що вони поступово вичерпуються. Можливо, скоро доведеться звертатися до громади з проханням про пожертвування  на покупку корму. Раніше, коли зверталися, нам завжди допомагали грошима чи кормами. Чи будуть з цим труднощі зараз, поки не знаю. Тим не менш важливою для безпритульних тварин наразі є будь-яка допомога. Бо якщо коти ще можуть спіймати собі щось, то з собаками ситуація набагато складніша. Від голоду вони стають агресивними  і можуть навіть нападати на людей. Тому дуже важливо, щоб люди все-таки організовувалися і підгодовували їх. Трохи води та  їжі у місцях, де скупчуються безпритульні тварини — це  той невеликий мінімум, яким може допомогти кожен.

Мар’яна Креховець

Фото з  сторінки соціальної ветеринарної клініки ” Хатіко” у Фейсбук

06.05.2020, 10:54
566 Переглядів