Використайте карантин для здобуття медіаграмотності

31.03.2020, 09:26
739 Переглядів

Для проведення карантину з користю український громадський проєкт масового онлайн навчання Prometheus пропонує вчителям, батькам, школярам та студентам понад 100 (!) безкоштовних онлайн-курсів різної тематики. Серед них – і курс «Медіаграмотність для освітян».

   Ось як розповідають про нього самі організатори. «Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня. Рух інформаційного потоку не спинити. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Ми маємо усвідомити та підкорити цей потік. Для освітян ці процеси важливі ще й тим, що наші учні подекуди знають про сучасні інформаційні технології більше за своїх вчителів. Саме тому медіаосвіта освітянської спільноти надзвичайно важлива. Ми маємо не тільки знати, які небезпеки несуть із собою цифрові технології та як на нас впливає інформаційний тиск. Надзвичайно важливо вміти захищатися від цих небезпек і користуватися можливостями, які надають медіа. І не тільки самим вміти, але й вчити цьому наших дітей. Мета курсу – мотивувати наших колег, вчителів, керівників шкіл, шкільних управлінців бачити, що світ навколо разюче змінився, став цифровим, а відтак потрібно розвивати нові медіаосвітні компетентності. Курс містить багато корисних інструментів, які можна використовувати для формування позитивного іміджу закладу освіти, у процесі спілкування з медіа та ефективного використання медіаресурсів у освітньому процесі».

   Курс допоможе освітянам і всім зацікавленим знайти відповідь, зокрема, на наступні запитання. Що таке медіа і як вони на нас впливають? Які психологічні засади медіаграмотності? Як убезпечити себе та дітей в інтернеті?  Як захистити дітей від кібербулінгу? У чому полягають завдання медіаосвіти у школі? Як спілкуватися із журналістами та давати інтерв’ю?Як освітянам використовувати можливості медіа для професійної діяльності? Автори курсу – неабиякі фахівці і взагалі дуже цікаві люди. Це Сергій Горбачов – журналіст, медіа-аналітик, редактор, викладач медіаграмотності та зарубіжної літератури, директор СШ №148 ім. Івана Багряного міста Києва, член Колегії Міністерства освіти і науки України, та Любов Найдьонова – доктор психологічних наук, експерт з питань медіакультури та медіа психології, заступник директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, завідувачка лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти, науковий керівник всеукраїнського експерименту з масового впровадження медіаосвіти.

    В основу курсу покладені матеріали численних лекцій, семінарів, майстер-класів та тренінгів з медіаосвіти, які автори курсу понад 10 років створювали та проводили для учнів та освітян. Зареєструватись для дистанційного навчання можна за цим посиланням – https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+MEDIA101+2018_T3/about

31.03.2020, 09:26
739 Переглядів