Викриваємо черговий фейк  – про безперебійний інтернет і безкоштовне поповнення рахунку

03.12.2022, 17:58
957 Переглядів

Телеграм-канал «Файний Тернопіль» інформує про те, що мобільні оператори створили спеціальний додаток, за допомогою якого можна налаштувати інтернет, який працюватиме постійно, навіть при відсутності електроенергії. Окрім того, оператори начебто пропонують безкоштовне поповнення рахунку. Чи правда це, перевірили наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Через відключення світла та погіршення інтернету оператори мобільного зв’язку нарешті зробили додаток, через який можна налаштувати постійний 4 g інтернет – Foruyou.App4G.  Також в інструкції вказано, як отримати безкоштовне поповнення тарифу на суму 300 грн.», – йдеться у дописі згаданого вище телеграм-каналу. Допис містить активне гіперпосилання на скачування додатку та інструкцію з отримання коштів, проте це посилання перенаправляє не на відповідну інформацію, а на новинний Телеграм-канал, на який потрібно підписатися, щоб дізнатися деталі. Про схожі схеми Телеграм-каналів для залучення нових підписників ми вже повідомляли неодноразово. Цього разу вони вдалися до спекуляції на відсутності інтернету через вимкнення електроенергії.

Насправді ніяких мобільних додатків для безперебійного користуванням інтернетом ніхто не створював.  Це можна перевірити на сайтах найбільших операторів – Київстар, Vodafone, lifecell. Так само, як і у магазинах мобільних  додатків для телефонів з Android та IOS. Наразі під час зникнення інтернету чи зв’язку українці мають можливість безкоштовно  перемикатися на мережу іншого мобільного оператора – Національний роумінг запровадили ще у березні цього року. Відповідно немає і безкоштовного поповнення на суму 300 гривень, про яке йдеться у дописі. Подібними  постами про «безкоштовні» послуги  Телеграм-канали лише збільшують кількість охоплення та переглядів виключно у власних інтересах.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

03.12.2022, 05:58
957 Переглядів