Виявляється, що казки реально лікують

23.07.2022, 12:44
1055 Переглядів

Про один з сучасних і не зовсім звичних методів лікування – казкотерапію – для нашого сайту розповіла психологиня, тренер з казкотерапії та практичного застосування метафори Тетяна Шейкіна.

   «Казкотерапія в прямому розумінні – це лікування казкою, – розповіла вона. – Я своєї роботи без казок і метафор не уявляю. І це я з дорослими працюю, а з дітьми – то взагалі. Ви собі можете уявити дитинство без казок?…».

 З дітьми цей метод працює безпосередньо як зцілення від страхів, проблем в спілкуванні, поведінкових проблем. Казками дітей виховують, заколисують, заспокоюють, навчають і пояснюють складне. Казки можна читати, складати, розігрувати, малювати – все це має свої нюанси і терапевтичний ефект. Для дорослих же казкотерапія застосовується як допоміжний напрям психотерапії, особливо на етапі діагностики. Так, наприклад, улюблена казка дитинства дає багатий матеріал для аналізу внутрішнього світу пацієнта і його несподіваних усвідомлень. Написання ж казок допомагає справитися з емоціями і переглянути свій несвідомий життєвий сценарій. «Звісно, казкотерапія має крутий ефект в співпраці з спеціалістом-психологом, але й самостійно кожен з нас підліковується казкою: фільми, книжки, мультики, життєві історії тощо, – додає пані Тетяна. – Цей метод працює від поверхневого рівня – актуальної ситуації і виходу з неї – аж до глибинного рівня роботи з символами і структурою особистості. Казка як архетипова, тобто несвідомо знайома кожному з нас (людей на Землі) історія, як метафора, м’яко оминає захисти психіки і звертається безпосередньо до внутрішнього світу людини. Це дуже дієвий метод. Ми розглядаємо казку і як картину стосунків між людьми за Еріком Берном (американський психолог і психіатр, відомий передусім як розробник транзакційного аналізу), і як внутрішню картину кожного з нас – за Карлом Юнгом (швейцарський психоаналітик родоначальник аналітичної психології).

   До речі, сучасні казки відомого автора Сашка Лірника Тетяна Шейкіна рекомендує, як чудовий спосіб роботи зі страхом та мотивацією під час війни.

Детальніше дізнатися про казкотерапію можна, зокрема, на сторінці пані Тетяни у Фейсбук – https://www.facebook.com/profile.php?id=100000945365900. З її допомогою можна також пройти освітній курс «Казкотерапія».

 Інна Сакало

На фото – Тетяна Шейкіна

Фото з архіву героїні

23.07.2022, 12:44
1055 Переглядів