Як переймаються проблемами локальних медіа у Великобританії

23.02.2022, 15:15
673 Переглядів

У цивілізованому світі є багато вартих наслідування прикладів уваги держав до своїх локальних ЗМІ без зазіхання на їх незалежність. Дана публікація стосується Великої Британії.

 Як повідомляється на офіційному сайті Парламенту Сполученого Королівства, спеціальний комітет з питань цифрових технологій, культури, медіа та спорту Палати громад Сполученого Королівства вирішила розглянути питання викликів, з якими  стикаються місцеві інформаційні організації, та яку підтримку необхідно їм надати для збереження їхньої демократичної функції. Таке дослідження вивчатиме функціонування ринку місцевої журналістики та те, як на нього впливає посилення конкуренції з боку соціальних медіа та суспільних мовників. Також члени британського парламенту мають взяти до уваги раніше підготований огляд «Cairncross Review» (звіту щодо актуальних проблем, які стоять перед якісною журналістикою), щоб дослідити можливості забезпечення сталості місцевої журналістики.

«Ринок місцевої журналістики значно змінився за останні два десятиліття, – зазначає голова спеціального парламентського комітету з питань цифрових технологій, культури, медіа та спорту Джуліан Найт. – Локальні медіа все частіше стикаються з конкуренцією з боку соціальних мереж, навіть незважаючи на те, що вони теж переходять в Інтернет….Як ми можемо підтримати та захистити журналістику, яка повідомляє про те, що робить місцева рада, робота якої є важливим компонентом місцевої демократії? Ми запитуємо, що ще потрібно зробити, щоб місцева журналістика новин стала стійкою, і в якій формі має бути така підтримка».

Спеціальний комітет з питань цифрових технологій, культури, медіа та спорту Палати громад Сполученого Королівства закликав експертів галузі та місцевих журналістів до 31 березня 2022 року напряму надіслати відповіді на наступні питання: «Як суспільні мовники, зокрема BBC, підтримують або заважають місцевій журналістиці? Який вплив Cairncross Review відбувся з 2019 року і що ще потрібно зробити? Як уряд може підтримати місцеві новини в розробці стійких бізнес-моделей? Як «партизанські» та «гіперпартизанські» медіа підривають процес виробництва місцевих новин? Яку роль в місцевій журналістиці відіграють соціальні мережі?”. Ці відповіді дадуть змогу британським парламентарям розробити ефективніші способи підтримки локальних медіа задля виконання ними своєї головної місії.

 

 

23.02.2022, 03:15
673 Переглядів