Як захистити дітей від неймовірних фейків, в які вірять навіть дорослі  

03.07.2020, 17:30
918 Переглядів

 Різноманітних матеріалів з медіаосвіти для різних аудиторій сьогодні багато, було б лише бажання вивчати. Однак все-таки є у цій сфері ніші, заповнені недостатньо, і одна з таких – це відповідна інформація для батьків дітей різного віку. А все ж, як відомо, починається з дитинства, і базові навики сприймати інформацію – також. Тому порадувала поява спеціального онлайн-курсу з медіаграмотності для батьків, створеного медіаресурсом https://4mama.ua/ (Едіпресс-медіа).

   «Вміння орієнтуватися в інфопросторі стало однією з нагальних потреб сучасного суспільства. А вміння орієнтуватися в величезних обсягах інформації, левова частка котрої фейки та маніпуляції – одна із головних компетенцій майбутнього. Ми повинні навчитися цьому самі та навчити своїх дітей. Це основа їхнього здорового та гармонійного існування у світі. А саме грамотність батьків у цих питаннях має стати ключовим рушієм для змін у суспільстві» – написано у короткому вступі до курсу.
А сам він складається з простих і цікавих відео-уроків на такі ось, приміром, теми: «Як захистити дітей від неймовірних фейків, в які вірять навіть дорослі», «Мистецтво ставити запитання для розвитку медіаграмотності у дітей», «Вчимо дітей розпізнавати наукові фейки і ламати стереотипи» тощо. Пройти курс можна за посиланням – https://4mama.ua/uk/special/kurs-z-mediagramotnosti-dlya-batkiv .

    До речі, дуже рекомендуємо і сам ресурс, який позиціонує себе як  «Сайт для сучасних свідомих батьків». Там ви знайдете багато справді корисних і цікавих статей, до того ж написаних фахівцями, якими безперечно є постійні консультанти ресурсу. Такі, приміром, як освітній омбудсмен Сергій Горбачов, психолог, авторка курсу “Колошкiльне дитинознавство” та “Практичне дитиноведення” Світлана Ройз,

заступник директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, науковий керівник всеукраїнського експерименту з масового впровадження медіаосвіти Любов Найдьонова. Остання, до слова, під час презентації онлайн-курсу з медіаграмотності для батьків в Українському кризовому медіа-центрі виступила з дуже актуальною доповіддю про основні ризики, пов’язані з кіберсоціалізацією в онлайн-просторі, серед яких – і низька медіаграмотность батьків.

Фото з сайту 4mama.ua

 

03.07.2020, 05:30
918 Переглядів