Як живеться українцям у Великій Британії

30.08.2022, 12:03
839 Переглядів

Велика Британія стала гостинною домівкою для багатьох українців, які були змушені тікати від війни на їхній батьківщині. Серед таких – і пані Юлія, яка проживає там разом із двома дітьми вже кілька місяців. Вона погодилась поділитися своїми враженнями.

   «У Великобританію ми виїхали за програмою для українців «Home for Ukraine», – розповідає жінка. – Тобто ми їхали до людей, або ж спонсорів, з якими раніше навіть не були знайомі. Згідно з цією програмою небайдужі до України англійці пропонують своє житло для українців не менше як на 6 місяців, хоча більшість з них готові прихистити громадян України і після закінчення цього терміну. Нас зустріли дуже привітно і надали чудове житло: дві спальні та ванну кімнату з усім необхідним. Живемо ми в сім’ї, де є діти приблизно одного віку з моєю молодшою дочкою. Живемо дружно, наче одна велика сім’я: разом готуємо, святкуємо, відпочиваємо».

   Пані Юлія каже, що їхні спонсори, та й англійці взагалі, дуже люб’язно до них ставляться і допомагають у вирішенні будь-яких питань. Приміром, повністю сприяли оформленню всіх документів – таких, як медичне страхування, банківські рахунки, податковий номер і таке інше. Також допомогли влаштувати молодшу дочку в школу, а пані Юлії та її старшій дочці  – знайти роботу. «Місцеві спільноти надають посилену грошову допомогу у розмірі близько 200 фунтів стерлінгів по приїзду, щоб люди могли облаштуватися, – продовжує українка свою розповідь. – Забезпечують безкоштовне харчування та навчання в школах. Надають безкоштовні квитки на проїзд в транспорті по округу, в якому ми мешкаємо. Для тих, хто не знає англійської чи хоче її вдосконалити, проводять безкоштовні мовні курси. Також пропонують курси водіння автомобіля, безкоштовні велосипеди та багато інших побутових дрібниць, які роблять життя українців за кордоном комфортним і допомагають адаптуватися в чужій країні. Існує багато волонтерських організацій, діяльність яких спрямована саме на підтримку українців, які там проживають». Також пані Юлія зазначила, що у всьому відчувається, що англійці підтримують не лише біженців з України, а й Україну як державу в цій війні. «На багатьох будинках українські прапори, – каже вона, – люди причіпляють на одяг синьо-жовті стрічки. На підтримку України проводяться благодійні концерти у великих містах. Зокрема, у Лондоні, неподалік якого ми мешкаємо, щонеділі проходять мітинги з концертами на підтримку України та її Збройних Сил. А по телевізору щодня передають новини про ситуацію в Україні».

На запитання, як в цілому ставляться мешканці Великої Британії до війни в Україні, пані Юлія відповідає, що пересічні англійці, як і вся країна загалом, підтримують українців та Україну. «Вони розуміють, що війна має завершитися лише нашою військовою перемогою, так як перемовини приведуть лише до паузи конфлікту, а не до його вирішення», – каже жінка.

Ірина Канюка

Фото надані героїнею матеріалу


30.08.2022, 12:03
839 Переглядів