Які зарплати насправді отримують голови ОТГ  Тернопільщини  

10.12.2020, 14:55
4588 Переглядів

Після місцевих виборів однією із актуальних тем, яка зацікавила в тому числі і жителів Тернопільщини, став розмір заробітних плат голів об’єднаних територіальних громад.

   У одній з місцевих груп у Фейсбук навіть написали, скільки заробляють окремі очільники ОТГ в нашій області, відтак низка сайтів активно поширили цю інформацію. Чи справді наведені цифри відповідають дійсності, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ, НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Після того, як у коментарі під постом у групі  Фейсбуку один із дописувачів написав розміри заробітних плат голів громад на Тернопільщині, низка місцевих сайтів відразу розтиражували цю інформацію ( щоправда, деякі онлайн-видання пізніше її видалили). У поширеній інформації йдеться про те, що керівники ОТГ біля Тернополя отримують дуже високу зарплату: сільський голова в Білій — 250 тисяч гривень, в Байківцях – 300 тисяч, у Великих Гаях – 250, в Березовиці – 150 тисяч. Втім, за який саме період це зарплати  – за місяць чи за рік – не вказується.

Також у своїх новинах тернопільські сайти написали, що, згідно з рішенням  Великоберезовицької селищної ради на її першій сесії  20 листопада, заступник селищного голови Володимир Король буде отримувати надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу за виконання особливо важливої роботи. А також йому  щомісяця будуть виплачувати премію у розмірі 100 відсотків окладу та матеріальну допомогу на оздоровлення. У публікаціях видання посилаються лише на допис на сторінці у Фейсбук. Жодних підтверджуючих документів чи посилань читачеві не пропонується.

Щоб перевірити достовірність інформації, ми направили офіційні запити у згадані вище громади із проханням оприлюднити зарплати голів ОТГ. Нижче подаємо відповіді на наші запити.

Так, голова Байковецької громади Анатолій Кулик за січень-жовтень 2020 року отримав  «на руки» трохи більше 292 тисяч гривень.

Очільник Білецької громади Андрій Малик  за цей же період заробив 181,5 тис. гривень з вирахуваними податками.

Голова Великогаївської ОТГ Олег Кохман від початку року до жовтня отримав  понад 396 тисяч гривень.

Щодо Великоберезовицької ОТГ, то на першій її сесії взагалі не приймали рішення про встановлення премій заступнику голови.  Щодо заробітної плати, то даних немає, оскільки у повноваження новообраний очільник громади Андрій Галайко вступив тільки з 20 листопада 2020 року. Однак у відповіді на наш запит повідомляється, що він отримуватиме надбавку у розмірі 50% до посадового окладу, а також  5% надбавки за почесне звання, щомісячне преміювання у розмірі 150% до посадового окладу і матеріальну допомогу, що не перевищує середньомісячної заробітної плати.

Висновки:

Сайти поширили неперевірену інформацію, яку взяли із коментаря у соцмережі Фейсбук;

дані про зарплати голів ОТГ, які поширили онлайн-видання, не відповідають дійсності;

недостовірною є інформація про прийняте на сесії Великоберезовицької ОТГ рішення щодо преміювання заступника голови громади;

сайти зманіпулювали на топовій темі зарплат представників місцевої влади, чим наростили відвідуваність, але ввели в оману читачів.

  Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

 

10.12.2020, 02:55
4588 Переглядів