Якщо закінчується контракт з районною радою, якої вже немає. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

23.12.2020, 22:54
223 Переглядів

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО

«Наша редакція не реформована, комунальне підприємство не ліквідоване, а в грудні в мене закінчується контракт з районною радою, якої вже немає. Як бути в цій ситуації?».

  – Згідно із статтею 23 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» редактор (головний редактор) призначається (обирається) на посаду і звільняється з посади в порядку, встановленому засновником (співзасновниками) у статуті редакції відповідно до чинного законодавства України про працю. Засновником вашого комунального підприємства є районна рада. Згідно вашого статуту редактор призначається на посаду і звільняється з посади рішенням районної ради за поданням голови ради. Статут суб’єкта господарювання — це основний локальний нормативно-правовий акт, що містить положення, які застосовуються в процесі діяльності суб’єкта господарювання протягом усього часу його існування. Він набирає чинності з моменту державної реєстрації суб’єкта господарювання і діє до ліквідації та виключення останнього з державного реєстру підприємств і організацій України. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада проводить свою роботу сесійно.  Сесія складається з пленарних засідань, а також засідань постійних комісій ради. Рішення ради з будь-якого питання приймаються на її пленарному засіданні шляхом голосування.

   Відповідно до частини третьої статті 21 КЗпП України особливою формою трудового договору є контракт, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. Сфера застосування контракту визначається законами України.

Згідно ст. 23 КЗпП трудовий договір може бути:

1) безстроковим, що укладається на невизначений строк;

2) на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;

3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.

   Контракт з вами є строковим трудовим договором. Засновник (районна рада) рішення про ваше звільнення в зв’язку з закінченням строку контракту  не приймала. Якщо ви продовжуєте виконувати свої посадові обов’язки після дня закінчення контракту – діє стаття 39¹ КЗпП «Продовження дії строкового трудового договору на невизначений строк»: «Якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк».

   Сплив строку трудового договору не тягне за собою автоматичне звільнення, тому роботодавець до закінчення цього строку повинен видати наказ про звільнення працівника. Наказ про звільнення може бути виданий в останній день дії строкового трудового договору або до цього із зазначенням дати звільнення, що обумовлена строком трудового договору. Підставою для звільнення працівника є пункт 2 статті 36 КЗпП. Згідно перехідних положень Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, якщо місцезнаходженням юридичної особи, заснованої розформованою територіальною громадою, є населений пункт, включений до території  сформованої територіальної громади, остання є правонаступником усього майна, прав та обов’язків, і до неї переходять всі права засновника (учасника) юридичної особи.

   Рішення про Ваше звільнення ні районною радою, ні селищною радою, до якої перейшли права засновника комунального підприємства, не приймалося. Тому у вас є дві можливості: або звільнитися у зв’язку з закінченням контракту, або продовжити працювати на посаді  – тоді ваш трудовий договір стане укладеним на невизначений строк.

   Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

    Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – akardynal@ukr.net

23.12.2020, 10:54
223 Переглядів