Євген Хрипун: «Ми стільки всього навчилися!»

13.10.2020, 12:29
597 Переглядів

Про досвід «Турбо-батлів» – ділової навчальної  гри-змагання, що її Тернопільський прес-клуб організовував  у партнерстві з агенцією розвитку локальних медіа «АБО» – розповідає  Євген Хрипун, редактор районної газети “Межівський меридіан” (сайт m-merydian.com.ua ) з Дніпропетровщини. 

   – Позаду 17 тижнів Турбо-батлів для «Межівського меридіана». Кожного тижня ми  отримували  основні та бонусні завдання, ментори консультували нас  по темах, давали підказки, а потім  оцінювали  результати. Який наш загальний результат? З одного боку ми побачили, що швидше замикаємо турнірну таблицю, аніж є лідерами цих змагань. Але  з  іншого – язик не повертається назвати себе  аутсайдером, адже МИ СТІЛЬКИ ВСЬОГО НАВЧИЛИСЯ ЗА ЦЕЙ ЧАС! Починаючи від роботи з нашим ще дуже молодим сайтом, елементарних оформлень фото та клікабельних посилань (і ще багато суто технічних дрібниць) – і аж  до помітного розширення тематики, діапазону наших публікацій. Неочікувано навіть для самих себе – під «тиском» дедлайну почали знаходити (причому  оперативно) нові, більш сучасні і гнучкі форми спілкування з людьми. Нам ніхто  не обіцяв, що буде  легко. Так і вийшло. Майже кожного тижня не вистачало часу, але навіть через  «повний завал» в редакції ми все одно намагалися виконувати завдання. Це дуже дисциплінувало. Зізнаємось чесно, напередодні чергового дедлайну ми знову і знову питали: скільки там ще тижнів лишилось?… Але після виставлення балів і похвали кураторів ніби виростали крила. І ми вже з нетерпінням чекали на нові завдання. Тож сьогодні навіть трішки сумно від завершення проекту. І це щира правда. Сподіваємось, далі буде…

   Тираж газети за час участі в «батлах» не збільшився, але і не зменшився, як це традиційно бувало після першого півріччя. Таки у цьому році ми свої 2000 примірників маємо і на ІІ-е півріччя! Думається, що не в останню чергу і завдяки збільшенню тематичної палітри газети через завдання «Турбобатлів». Сайт наш працює лише з травня минулого року, але з цьогорічних квітня-травня почався досить помітний ріст статистики відвідувань. Щодо підписників офіційної сторінки у Фейсбук, то маємо + 400 за 4 місяці, тобто +100 на місяць. Для порівняння, до «батлів» плюси були скромніші, +50-70 підписників.

   Як підсумок. Нам дуже хочеться, щоб газета, сайт , сторінка у ФБ – своєрідний медіа-коктейль “Межівського  меридіана”  стали тим місцем, куди жителі громади могли б звернутися за допомогою, висловити свою думку, запропонувати конкретний алгоритм  вирішення тієї чи іншої проблеми території. Сьогодні, після 17 тижнів “прокачки”, ми розуміємо, що участь в Турбо-батлах  – суттєвий крок на шляху до цієї мети. В першу чергу завдяки проекту ми побачили багато тем, які дійсно цікаві людям. Розпочався, так би  мовити, двосторонній процес. Адже коли маєш зворотній зв’язок з читачем, окреслюються певні орієнтири. А ще – приємно чути від наших передплатників, що газета останнім часом стає цікавішою, матеріали більш різноманітними.

  Ми ніби завершили  навчання. Але навчання зовсім не нудне, а в цікавому форматі, яке стимулювало ентузіазм та натхнення  у змаганні з іншими редакціями.

Ми об’єднались з колегами, вийшовши за рамки свої редакцій, громад, районів, областей. Тепер постійно моніторимо роботу регіональних медіа з інших регіонів, у них є багато цікавих матеріалів. А значить – нові ідеї для нас. Відчуваємо себе  ширше і глибше звичного формату друкованого видання.

На фото – команда «Межівського меридіана»

Фото з архіву редакції

 

13.10.2020, 12:29
597 Переглядів