З «Virno» – все вірно!

18.07.2021, 18:35
614 Переглядів

  В інформаційному просторі зараз так багато неправди і напівправди, а серед ЗМІ – тих, які грубо порушують професійні стандарти, що пересічному громадянинові  дуже складно зрозуміти, де і що читати, аби не бути обдуреним чи дезорієнтованим.Однак простий вихід – є!

   Чи знаєте ви вже про додаток Virno, доступний  в App Store та Google Play? Два з половиною місяці тому його презентували в «Укрінформі» представники «Центру демократичних реформ і медіа», Міністерства освіти і науки України та проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні»  (https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/3237629-mobilnij-dodatok-perevirenih-novin-virno-prezentuvali-v-ukrinformi.html ). Як розповіла під час презентації  голова правління ГО «Центр демократичних реформ і медіа» Людмила Василенко, ідея створити такий застосунок виникла в ході тренінгів з медіа грамотності, учасникам яких було складно відповісти на запитання, інформацію яких українських ЗМІ вони в основному споживають. «Відтак ми зрозуміли, що існує потреба створення орієнтиру для розуміння того, що існують якісні українські ЗМІ, які дотримуються журналістських стандартів і у своїх новинних стрічках не публікують джинсу, фейки, шкідливий контент та мову ворожнечі, які дотримуються прозорості медіавласності та мають публічну редакційну політику», — зазначила вона.

   Мобільний додаток Virno функціонує як агрегатор, відображаючи новини лише з перевірених і відібраних джерел, що найбільше відповідають журналістським стандартам, і перелік яких двічі на рік визначає відомий  Інститут масової інформації. За результатами останніх досліджень, до переліку таких увійшли 8 популярних онлайн ЗМІ: «Суспільне», «Радіо Свобода», «Громадське», «Укрінформ», «Букви», «Українська правда», «Ліга» та «Дзеркало тижня». За висновками ІМІ, рівень дотримання професійних стандартів на цих ресурсах в середньому становить близько 97,8%.

   Virno дає змогу вибирати, з яких саме ЗМІ ви хочете черпати інформацію, а також теми, які вас цікавлять передусім. Є в ньому й опція пошуку новин. Отож – рекомендуємо. З «Virno» – завжди все вірно!

Фото з сайту https://nachasi.com

 

18.07.2021, 06:35
614 Переглядів