За кількісними показниками реформа ЗМІ пройшла «на ура»

28.11.2019, 11:45
76 Переглядів

У грудні 2018-го, коли наближався до завершення трирічний термін, наданий комунальним та державним виданням для реформування відповідним Законом, результати дуже тривожили. Адже на той час із 607 комунальних газет України реформованими були лише 323, тобто трошки більше половини.

«За нашими внутрішніми прогнозами, цифра реформованих видань може сягнути 400», – сказав тоді у своєму виступі під час експертного обговорення у Центрі демократії та верховенства права голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. Втім, зауваживши, що загалом оцінити реформу буде можливо лише через рік. Цей рік минає, і цифри сьогодні суттєво інші. Можна сказати, що на фініші ( нагадаємо, що Мінюст продовжував терміни реформування для ЗМІ, у яких були на це вагомі підстави) редакції зробили надпотужний ривок. Тож станом на 20 листопада цього року, за даними моніторингу Держкомтелерадіо, реформовано 615 видань, що становить 96 відсотків від загальної кількості державних і комунальних ЗМІ, які реально виходили на кінець 2018-го. Серед них – 569 (понад 97 відсотків!) комунальних та 46 державних.
Коментуючи такий високий показник під час всеукраїнського круглого столу з проблем реформованих регіональних медіа, організованого Інститутом демократії імені Пилипа Орлика, голова Держкомтелерадіо зазначив, що ця цифра говорить сама за себе, і що решта 3% – це ті випадки, коли не вдалося «переламати» місцеву владу, яка спрацювала за принципом «якщо не наше, то нічиє». «Реформа державних і комунальних друкованих ЗМІ офіційно відбулася, але, на мій погляд, вона складається не з двох, а з трьох етапів, і зараз якраз цей третій, основний, коли реформованим виданням треба вистояти і розвиватися», – сказав також у своєму виступі на згаданому заході Олег Наливайко.
Зведений перелік об’єктів реформування станом на 31 жовтня цього року можна побачити за посиланням http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=132736&cat_id=126285 .

28.11.2019, 11:45
76 Переглядів