За навмисну дезінформацію – кримінальне покарання

29.01.2023, 19:16
572 Переглядів

   Навмисна дезінформація має бути визначена як окремий вид злочину, щоб винні в її поширенні несли кримінальну відповідальність.

   Таку думку висловив виконуючий обов’язки  керівника Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Шаповалов на брифінгу “ІПСО: як жити та працювати в епоху інформаційних атак”, що відбувся в Медіацентрі Україна. “Головне – не виявити ІПСО, а довести, що це злочин і покарати тих, хто цим займається. Бо інакше ми ганятимемося за ІПСО, як котик за сонячним зайчиком… За це все має бути відповідальність. У найгіршому випадку йдеться про заклики до геноциду. Це досить серйозний злочин, за який треба відповідати журналістам, пропагандистам, котрі просувають ті чи інші наративи, у результаті яких ми маємо відкриту агресію на теренах України”, – цитує  представника Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України агентство Укрінформ https://www.ukrinform.ua/amp/rubric-ato/3659478-kerivnik-cpd-potribna-kriminalna-vidpovidalnist-za-navmisnu-dezinformaciu.html .

   На думку Андрія Шаповалова, криміналізація таких діянь потрібна, “бо на сьогодні ми говоримо про боротьбу з дезінформацією – а чи десь закріплено у нас відповідальність за дезінформацію?”. Автори публікації нагадують, що  абревіатура ІПСО розшифровується як “інформаційно-психологічна операція”. Тобто це є застосуванням пропаганди (а також дезінформації, кібератак, перебільшення чи применшення інформації та інших методів впливу) в рамках інформаційної війни.

29.01.2023, 07:16
572 Переглядів