Започатковано Фонд підтримки українських медіа

12.07.2022, 15:01
469 Переглядів

 Рішення про створення такого Фонду, покликаного «сприяти економічному розвиткові медіа різних масштабів і напрямків», прийнято на засіданні Секретаріату Національної спілки журналістів України.

Як ми вже повідомляли, НСЖУ ще в квітні запропонувала державі створити Фонд підтримки медіа за зразком аналогів у європейських країнах чи нашого Українського культурного фонду. Зрозуміло, що державі сьогодні не до цього, однак Спілка розраховує, що вона могла б сприяти наповненню такого фонду з різних джерел, у тому числі за рахунок міжнародних грантів. Разом з тим Спілка журналістів уже має позитивний досвід залучення коштів іноземних донорів для підтримки окремих українських ЗМІ, які постраждали через війну. Тож, започатковуючи Фонд  підтримки українських медіа, «масштабуватиме власний вплив на економічну стійкість українських медіа».

Учасники засідання Секретаріату  запропонували, щоб фонд працював не лише з іноземними, а й із українськими донорами. Також він матиме власні грантові програми, спрямовані передусім на підтримку тих медіабізнесів, що мають сталу бізнес-модель та у перспективі стануть фінансово-незалежними. «Він може стати прототипом того, що ми хочемо отримати від держави», – прокоментував голова Спілки Сергій Томіленко. – Такий фонд міг би почати роботу з невеликих сум, а потім, в міру набуття досвіду, збільшувати свою потужність». Керівником нового напрямку діяльності НСЖУ – Фонду підтримки українських медіа – визначено українського медіаексперта Сергія Охріменка. «Українські незалежні ЗМІ до війни розвивалися значною мірою за рахунок рекламних надходжень, – зазначив він. – Ринок реклами зараз скоротився у рази та залежить від перебігу бойових дій, а як довго і наскільки інтенсивно вони триватимуть, ми передбачити не можемо. Водночас НСЖУ не може обмежитися тільки резолюціями та зверненнями до держави, вона повинна й далі докладати зусиль для збереження галузі».

Контакти Фонду: fund@nsju.org .

12.07.2022, 03:01
469 Переглядів