Змагання редакцій триває: новий досвід та вдосконалення у статусі «агентів змін»  

30.06.2021, 22:12
814 Переглядів

  На початку травня ми анонсували початок 2-го сезону “Турбо-батлів” – навчальної онлайн гри-змагання, започаткованої минулого року Тернопільським прес-клубом спільно з Агенцією медійного росту «АБО» задля підвищення ефективності місцевих редакцій в житті своїх громад. І ось позаду вже шість ігрових тижнів та результати, які радують.

   Цього разу між собою змагаються:  “Ваш Голос Прикарпаття” https://golosprykarpattia.in.ua, “Голос Лановеччини” https://lannews.net, “Дружба” https://mahala.com.ua, “Городоцький вісник” https://horodok.city, “Вісті Ананьївщини” https://ananiv-visti.com.ua, “Нове життя” https://www.nove.in.ua, “Наше время” https://pridunavye.com.ua, “Прапор” https://zvisno.news та  “Трудівник Полісся” https://slavuta.city. Для проведення батлів був створений спеціальний односторінковий сайт, де кожної середи публікуються 2-3 нових завдання, на виконання яких редакції мають сім днів. А допомагають їм ментори, які працюють з журналістами дистанційно. Там же є турнірна таблиця, яка постійно оновлюється.

За перші п’ять тижнів редакції виконали 12 завдань і підготували сотню публікацій. Як засвідчило опитування учасників, найбільше позитивних емоцій у них викликало завдання, в рамках якого потрібно було презентувати свої громади у вигляді Абетки. Чудово сприйняли ідею і читачі. “У нас дуже сподобалася абетка! Відгуки лише позитивні і люди хочуть ще. Ми їм запропонували подавати пропозиції”, – написала, приміром, головна редакторка газети “Прапор” Галина Мініалук. Кому цікаво, можна прочитати їхній матеріал за посиланням “Абетка Хорошівської громади. Розклали місцеве життя по літерам”. До речі, «зайшла» така абетка і рекламодавцям. Одна з редакцій, наприклад, продала їм 4 “літери” (тобто підрозділи матеріалу), заробивши на цьому 2000 гривень.

   Теми матеріалів інших тижнів стосувалися актуальних проблем місцевих громад – стану вулиць, облаштованості і безпечності місць для літнього відпочинку, пристосованості населених пунктів для людей з інвалідністю тощо. Тому дуже важливою була дієвість публікацій. Про неї – у відгуках учасників «Турбо-батлів» далі.

“Після публікації матеріалу про пляжі на сайті і в газеті міський голова звернув свою увагу на облаштування зон для відпочинку. Зокрема, він доручив фахівцям детально дослідити, як можна підвести освітлення і зручну дорогу до пляжу”, – головна редакторка “Вісті Ананьївщини” (Одеська область) Вікторія Урбан.

“Після матеріалу про місця для купання у громаді розпочали перевірку й очищення водойм”, – головна редакторка газети “Голос Лановеччини”( Тернопільська область)  Наталя Гамера.

“Після того, як написали про проблеми вулиці Інзовська в місті, туди приїхала комунальна служба, викосили траву. Потім навіть почистили водовідвід. Люди цієї вулиці були дуже вдячні, дзвонили в редакцію, дякували, що саме після публікації пішла реакція влади”, –  редакторка газети “Дружба” (Одеська область) Тетяна Терзі.

“Після публікації про проблеми вулиці Першотравнева комунальники швидко прибрали зрублене гілля. А міський голова пообіцяв направити своїх співробітників до пенсіонерки, будинок якої підтоплює”, – головна редакторка газети “Наше время” ( Одеська область) Наталя Журьян.

“Читачі хочуть бачити таку рубрики постійно: щоб ми по черзі писали про кожну вулицю. Після публікації у селах територіальної громади почали викошувати небезпечну рослину борщівник”, – головна редакторка газети “Ваш Голос Прикарпаття” ( Львівська область) Марія Кузьмин.

“На вулиці Залізничній, де живе герой статті про людину з інвалідністю, розрівняли дорогу та засипали її шлаком. Також, на будівлі селищної ради у Близнюках відремонтували кнопку виклику. Домовилися про новий візок хлопцю”, – головна редакторка газети “Нове Життя” (Харківська область) Ірина Воронкіна.

“Після публікації про подорож з людиною на колісному кріслі миттєво відремонтували і поновили кілька кнопок виклику на установах: на приміщенні редакції, біля дверей селищної ради та будинку культури”, – головна редакторка газети “Прапор” (Житомирщина) Галина Мініалук.

“Тема безпритульних тварин – «розрослася». Стала спецтемою для радіо та газети. У рамках цієї теми вийшло уже три передачі на радіо (“Городоцьке радіо”, хвиля 106,9 FM). Перша була про ініціативну групу (знайомство). Друга: про проблеми, з якими стикаються зоозахисники (стерилізація,перетримка тварин, проблеми ветлікарень). Третя – про людську жорстокість (в якому стані знаходяться тварини,коли їх знаходять). На черзі ще дві передачі: про офіційну реєстрацію ГО та про взаємодію або відмову у співпраці з боку влади”, – головна редакторка газети “Городоцький вісник” ( Хмельницька область) Наталя Попович.

   «Турбо-батли» тривають! Редакції отримують новий досвід і вдосконалюються у статусі «агентів змін». Далі – буде.

30.06.2021, 10:12
814 Переглядів