ЗМІ поширили некоректні дані про кількість українських біженців за кордоном

06.08.2022, 12:09
1435 Переглядів

Через війну мільйони українців змушені були покинути свої домівки. Цифри тих, хто виїхав з України, дійсно вражають. Час від часу сумну статистику повідомляють у медіа. Так, останні повідомлення ЗМІ свідчать про те, що з України, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, виїхало більше 9 мільйонів людей. Перевіримо, чи вірні ці дані.

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Понад 9 млн. українців виїхали з країни з початку війни, – ООН», «Кількість біженців з України після 24 лютого уже перевищила 9 млн осіб, – ООН», «Понад дев’ять мільйонів українців залишили країну від початку війни – ООН», – такі і схожі заголовки заполонили український інформаційний простір.  Деякі медіа посилаються на публікацію авторитетного видання Reuters. У цьому повідомленні, зокрема, йдеться: «За даними Агентства ООН у справах біженців, понад 9 мільйонів людей перетнули кордон з Україною після того, як Росія вторглася в країну. «За даними агентства в середу (публікація вийшла у середу, 13 липня, – авт), з початку російського вторгнення 24 лютого було зафіксовано 9 136 006 перетинів кордону». Тобто йдеться не про кількість біженців, а про кількість людей, які перетнули кордон, а ця цифра може включати в себе і тих, хто повернувся до України.

Ми перевірили інформацію на сайті Агентства ООН у справах біженців. Згідно із їхніми даними, станом на 26 липня на кордоні з Україною на виїзд і справді було зафіксовано 9,926,884 перетинів.  Проте у той же час було зафіксовано 3,995,658 перетинів кордону в Україну. Тобто загалом можна говорити про те, що за кордоном залишаються близько 6 мільйонів українських біженців.

Отож, українські медіа допустили неточність, повідомляючи про кількість тих, хто змушений був покинути Україну через війну.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

 

06.08.2022, 12:09
1435 Переглядів