ЗМІ поспішили з сенсацією щодо розміщення на Тернопільщині українців, яких евакуйовуватимуть з Китаю

18.02.2020, 16:05
786 Переглядів

17 лютого багато  Інтернет-видань Тернопільщини поширили інформацію про те, що у Тернопільську область привезуть евакуйованих з Китаю українців. Ця інформація відразу викликала широкий резонанс серед жителів області та багатьох із них налякала.  Наскільки ж це правда – з’ясовували фактчекери.

ЗАЯВА 1: На карантин в Тернопільську область привезуть майже 100 людей з Китаю

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ НЕПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

Станом на ранок 18 лютого ми нарахували близько 10 повідомлень на різних інформаційних сайтах Тернопільщини з інформацією про те, що 20 лютого в санаторій «Медобори», що в селі Конопківка Теребовлянського району Тернопільщини, мають привезти евакуйованих з  Китаю, де бушує смертельний  коронавірус. І новинну стрічку, і стрічку у соцмережах заполонили публікації з кричущими заголовками. Інформація швидко зібрала тисячі переглядів, сотні лайків, поширень і коментарів, і це не дивно, адже кожен турбується про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, а ймовірне перебування поблизу людей, які знаходилися у епіцентрі вірусу, може не налякати хіба безсмертного.

   Втім, наразі оприлюднена ЗМІ інформація  не відповідає дійсності. Так як офіційного підтвердження про приїзд евакуйованих з Китаю людей на територію Тернопільської області немає. Зокрема, це підтверджує і повідомлення, розміщене на Facebook-сторінці Тернопільської обласної державної адміністрації. «Офіційного підтвердження про приїзд евакуйованих з Китаю людей на територію Тернопільської області немає. Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Сопель повідомив, що щойно спілкувався із представниками Міністерства охорони здоров’я. Там розповіли, що заклад для двотижневого карантину шукають у кожній області», – дослівно цитуємо текст цього повідомлення.

   На сайті МОЗу дійсно зазначається, що з китайського міста Ухань евакуюватимуть українців, проте де саме їх розміщатимуть,  у Міністерстві не повідомляють. Таким чином місцеві видання, не отримавши коментарів, опублікували лише неперевірену  інформацію та власні здогадки.

Матеріал підготований у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

18.02.2020, 04:05
786 Переглядів