З’явилася нова можливість для підтримки передплати місцевих газет

12.02.2022, 12:04
587 Переглядів

Впродовж останніх місяців наш сайт не раз інформував про великі проблеми з передплатою місцевих видань, викликані передусім неадекватною діяльністю Укрпошти. Наступна новина, звичайно, суттєво ситуацію не змінить, однак певні надії редакторам дає.

Отже, Кабінет міністрів розширив перелік товарів і послуг, на які можна витратити 1000 гривень від держави за вакцинацію, і до нього, зокрема, ввійшла також передплата періодичних друкованих видань. Відповідна постанова набуде чинності 14 лютого. Відтак отримані в рамках програми єПідтримка кошти можна буде витрачати на періодику, передплативши онлайн будь-які періодичні видання з поточних місяців 2022 року. Передплатити газету чи журнал, як повідомляє офіційний сайт Укрпошти, можна не лише для себе, а й для рідних та близьких, а також здійснити благодійну передплату на адреси дитячих будинків-інтернатів України.

За «тестовий» день 7 лютого вже було отримано перші 60 замовлень на передплату національних та місцевих видань. Оформити передплату на видання можна через  сервіс «Онлайн-передплата» на сайті Укрпошти, маючи карту єПідтримка. Коштами можна буде скористатися впродовж 9 місяців з моменту  зарахування на картку.  Ліміт за оплатою обраних видань карткою єПідтримка дорівнює сумі коштів на ній, тобто можна обрати будь-які видання вартістю до 1000 гривень і оплатити їх доставку на сайті Укрпошти, зазначивши номер згаданої картки.

Ось як прокоментував новину на своїй сторінці у Фейсбук голова НСЖУ Сергій Томіленко :

– Листоноші, відділення та поштові термінали на місцях можуть і надалі приймати платежі в рахунок власних коштів українців, але не працюватимуть із «тисячею» за вакцинацію. Тому редакції національних і місцевих видань мають агітувати передплачувати свої ЗМІ через сайт «Укрпошти», де викладено всі каталоги. Очевидно, що тиражі газетам і журналам нарощувати непросто, але з‘являється фінансовий ресурс, за який варто позмагатися. До всього, в умовах, коли держава обмежує варіанти придбання товарів і послуг за Єпідтримку – розваги, книги, фітнес чи подорожі – для українців поважного віку передплата на газети може виступати пріоритетом. Нагадаю, що Національна спілка журналістів України (НСЖУ) спільно із Українською асоціацією медіа бізнесу та Асоціацією незалежних регіональних видавців та разом із керівництвом «Укрпошти» лобіювала включення до Єпідтримки передплати на друковані ЗМІ від листопада минулого року. З огляду на запити колег, НСЖУ готує інформаційні матеріали щодо дії програми Єпідтримка аби полегшити редакціям проведення власних Єпередплатних кампаній.

12.02.2022, 12:04
587 Переглядів