Про нас

«Тернопільський прес-клуб» розпочав свою діяльність у рамках всеукраїнського проекту «Українська освітня програма ринкових реформ» в квітні 2003-го, і 10 грудня того ж року був зареєстрований як громадська неприбуткова організація. На сьогодні загальна кількість її членів – 100. Співзасновники – Анжела Кардинал, Тетяна Тарасенко, Світлана Мичко.

 Очолює організацію Анжела Кардинал – голова правління, керівник проектів  «Тернопільського прес-клубу». Освіта – вища економічна, магістр управління трудовими ресурсами (Тернопільський національний економічний університет). Має досвід роботи в засобах масової інформації та 15-річний досвід громадської й організаційної роботи. Член незалежної Медіа-профспілки, співголова коаліції ГО “Тернопільський центр реформ».

 Тетяна Тарасенко – заступник голови правління «Тернопільського прес-клубу», координатор проектів. Освіта – вища журналістська. Член НСЖУ. За результатами опитування журналістів, яке проводив Фонд “Демократичні ініціативи” у 2003-2004  роках, входила до числа найавторитетніших журналістів України. Голова Тернопільського обласного осередку Комітету виборців України. Експерт з моніторингу з питань висвітлення виборів, внутрішньо переміщених осіб та гендерних проблем. Пройшла тренінги для тренерів при громадській організації  “Інтерньюз-Україна” та Незалежній асоціації мовників.

 Світлана Мичко – член правління та редактор сайту «Тернопільського прес-клубу». Освіта – вища журналістська. Член НСЖУ. Заслужений журналіст України. Власний кореспондент всеукраїнської газети «Україна молода» в Тернопільській області. За результатами опитування журналістів, яке проводив Фонд “Демократичні ініціативи”  у 2003-2004  роках, входила до числа найавторитетніших журналістів України. Пройшла курс удосконалення професійної майстерності  на базі галузевих інститутів  Irex Promedia.

  Тернопільський прес-клуб є одним із співзасновників і дійсним членом Мережі проєвропейських організацій України. Основні напрямки його діяльності – всебічне сприяння роботі та підвищенню професійної майстерності працівників ЗМІ; допомога в оволодінні сучасними знаннями майбутнім журналістам; організація обговорень та дискусій на злободенні для місцевої громади та всього українського суспільства теми з метою пошуку оптимальних шляхів вирішення проблем; різнопланова співпраця з іншими громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування і державної влади, а також налагодження конструктивного діалогу між ними, задля проведення демократичних реформ.

Впродовж 15-ти років своєї роботи Тернопільський прес-клуб реалізував за підтримки різних інституцій кілька десятків різних проектів, спрямованих на вирішення важливих суспільних проблем. Серед них, зокрема, наступні:

 – Проект «Назустріч європейському майбутньому через об’єктивну інформацію», в результаті якого при Тернопільській науковій універсальній бібліотеці був створений постійно діючий Центр європейської інформації.

  – Проект «Сприяння прозорості президентських виборів та інформуванню тернопільських виборців через діяльність незалежного «Тернопільського дискусійного центру «Свідомий вибір-2010».

  – Проект «Наближення інформаційної журналістики Тернопільщини до європейських стандартів через підвищення професійності та фаховості репортерів радіо та телебачення».

 – Проекту «Незалежний багатофункціональний прес-центр, як важливий фактор забезпечення об`єктивного  висвітлення та законності ходу виборів у Тернопільському регіоні».

–  Проект «Школа новітніх регіональних медіа на базі незалежного Тернопільського прес-клубу як інструмент демократизації українського суспільства».

–  Проект «Незалежний інформаційно-просвітницький центр для сприяння проведенню демократичних виборів Президента України в особливих суспільно-політичних умовах”.

 – Проект  «Тернопільський Незалежний прес-центр на базі Тернопільського прес-клубу «Парламентські вибори 2014»

 – Проект “Прес-клуби об’єднують Україну (Тернопіль-Суми-Херсон)”.

 – Проект “Студії  сучасної журналістики Тернопільського прес-клубу як інструмент підвищення професійних стандартів у надзвичайній суспільно-політичній ситуації”.

 – Проект «Комплексна підтримка комунальних ЗМІ в ході їх роздержавлення».

 – Проект «Створення на базі Тернопільського прес-клубу комунікаційного майданчика для покращення адаптації та соціалізації внутрішньо переміщених осіб в місцевих громадах” .

Проект «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа) (проект охоплює 11 областей)

– Проект «П’ята регіональна школа сучасної журналістики» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. 2017 рік

– Проект  Шоста регіональна школа мультимедійної та тележурналістики за підтримки «Медійної програми в Україні» 2019 рік

– Проект  «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. 2019 рік

Треба також зазначити, що під час виборів усіх рівнів, від місцевих до президентських, Тернопільський прес-клуб за власною ініціативою та власними силами проводить «День виборів». Це цілодобовий захід, спрямований на оперативне отримання журналістами максимальної об’єктивної інформації про перебіг виборчих перегонів з усіх основних джерел.

 Протягом 2017 року «Тернопільський прес-клуб» працював за такими головними напрямками.

Сприяння проведенню основних державних реформ

 З лютого за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), здійснювався проект «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності». Для представників редакцій 5-ти регіонів України проведено тренінги на тему: «Юридична та правова допомога в процесі роздержавлення друкованих комунальних ЗМІ», «Економіка реформованих друкованих ЗМІ: проблеми, ризики, можливості», «Налагодження ефективної роботи рекламної служби як запорука фінансової незалежності та економічної стабільності ЗМІ», «Сучасна місцева газета – якою їй бути»

  В травні Тернопільський прес-клуб підготував до друку і випустив брошуру «Районки стають незалежними» – збірник проектів документів, юридичних консультацій та інших корисних порад для учасників процесу роздержавлення.

   Впродовж року на сайті Тернопільського прес-клубу, прес-клубів-партнерів та в інших ЗМІ 5-ти регіонів акумулювалася та поширювалася вся можлива інформація стосовно процесу роздержавлення друкованих ЗМІ в Україні. Було підготовано та поширено  більше десятка  власних статей на цю тему.

   З жовтня розпочався новий етап проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності»,  що охопив вже 11 регіонів України.

   Впродовж листопада-грудня  проведено три кущових тренінги «Проблемні питання реформування державних і комунальних ЗМІ»  для редакторів комунальних ЗМІ 11-ти областей .

Освіта та підвищення професійної майстерності

В березні спільно з Ужгородським прес-клубом  організовано тренінг для журналістів та редакторів інтернет-ЗМІ західних областей України «Особливості фото-контенту для он-лайн ЗМІ та соціальних медіа».

В червні спільно з Ужгородським прес-клубом організовано тренінг для журналістів і редакторів інтернет-ЗМІ західних областей України «Як створити відео, яке захочуть побачити мільйони».

25 липня – презентація  “Ґендерної абетки для українських медіа” , підготованої Волинським прес-клубом спільно з експертами.

В серпні  за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні розпочато реалізацію нового проекту “Регіональна школа сучасної журналістики як фактор необхідних змін у відповідь на нові професійні виклики”. Наразі для слухачів вже проведено 12 занять з місцевими тренерами та два тренінги  – «Професійні стандарти та етика журналістики кризового суспільства» та «Можливості протидії пропаганді за умов гібридної війни».

  7 серпня – неформальне спілкування з німецьким медіа-експертом( Клеменс Шелль (Clemens Schöll), член Німецької асоціації журналістів та журналістської мережі “N-ost”) на тему «Журналістика в Україні: шанси й виклики».

  У вересні – тренінг для журналістів на тему “Як аналізувати місцевий бюджет”.

  У жовтні – аналогічний тренінг для депутатів і громадських активістів, організований Експертно-аналітичною групою «Акцент».  А також  –  медіа-зустріч “Лайфхак для журналіста: як ефективно використовувати час та інформацію”.

   В листопаді для журналістів та громадських активістів проведено тренінг щодо  поглибленого аналізу  електронних декларацій, організований громадським рухом ЧЕСНО.

Дискусії та обговорення задля вирішення проблем місцевої громади

   23 січня – презентація стратегії розвитку Почаївської  територіальної об`єднаної громади, яка першою в області розробила довгостроковий план своєї діяльності (громадська організація «Гуртом!»).

    31 січня – круглий стіл для журналістів, представників влади та громадськості “Основні проблеми Тернополя: питання-відповіді” (Центр громадського контролю «ДІЙ!» ).

    15 лютого – дискусія щодо Генерального плану міста та проблем містобудування (Центр громадського контролю «ДІЙ!» ).

   21 березня – презентація результатів дослідження «Індекс демократичного розвитку областей України – 2016», що стосуються Тернопільської області ( ГО «Дослідницький центр соціальних технологій»).

   24 березня – круглий стіл «Екологічні проблеми Тернополя» (Центр громадського контролю «ДІЙ!» ).

   21 квітня – круглий стіл «Тернопільським школам та садкам потрібні кардинальні зміни»  (Центр громадського контролю «ДІЙ!» ).

  30 червня – регіональний форум за участі громадських активістів, політичних експертів, журналістів, представників місцевої влади та органів самоврядування, на якому вони шукали найбільш ефективні методи взаємодії задля розвитку своїх громад, міст та країни в цілому.

  31 липня – круглий стіл на тему «Екологічні, медичні та соціально-економічні аспекти переобладнання комунальних котелень Тернополя на спалювання торфу» (обласне представництво Всеукраїнської громадської організації «Зелений Тризуб»).

  8 серпня – круглий стіл на тему «Прозорість влади: новітні рішення на основі відкритих даних» Чи відповідає відкритість інформації терміну “відкриті дані”? (Центр громадського контролю “ДІЙ!”).

   21 вересня – презентація Інтерактивної карти комунального майна Тернополя

(Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі спільно з  міською радою та компанією MagneticOne Municipal Technologies).

  4 жовтня – «Наскільки відкриті  органи влади Тернопільщини» – представлення результатів моніторингу центру «Ейдос» і Центру демократії та верховенства права у рамках платформи «Омбудсмен+».

  21 листопада – прес-конференція на тему “Роль громадських ініціатив у розвитку об’єднаних громад”.

  13 грудня – прес-конференція за результатами аналізу міського бюджету на 2018 рік ( Центр громадського контролю “ДІЙ!” в Тернополі спільно з ГО “Експертно-аналітична група “Акцент” в рамках Коаліції ГО “Тернопільський Центр Реформ”).

Дискусії та обговорення злободенних загальносуспільних проблем

 13 березня – круглий стіл “Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема у Тернопільській області” ( ГО “Відродження нації” спільно з відділом у справах сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації).

17 березня – круглий стіл на тему «Сучасні виклики медіа – погляд журналістів регіональних ЗМІ» ( за участю журналістів Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Одеської, Сумської, Тернопільської, Харківської та Херсонської областей в рамках проекту Харківського прес-клубу).

18  травня – круглий стіл «Насильство в сім’ї: шляхи допомоги» (за участю представників поліції, соціальних служб, громадських активістів і медіа).

18 травня – публічна дискусія «#ВиборчаРеформаChallenge» (Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

8 червня –  відкрита дискусія: «Як громади, влада, експерти та медіа разом можуть навести порядок: кейс землі» (Український кризовий медіа-центр).

30 червня – прес-конференція на тему: «Впровадження національного механізму взаємодії з протидії торгівлі людьми у Тернопільській області».

10 жовтня – презентація рейтингу прозорості українських міст (українське відділення глобальної мережі Transparency International  ).

20 жовтня – прес-конференція, присвячена проблемам дітей, які постраждали від торгівлі людьми ( громадська організація «ТМЖК «Відродження нації»).

14 грудня – дискусія на тему «Медіа і корупція. Корупція як загроза національній безпеці України» (Тернопільський Медіа Центр).

14 грудня – перша у Тернополі Медіа-кав’ярня з питань гендерної чутливості тернопільських медіа (у партнерстві з Волинським прес-клубом)