Айкідо для донечки

23.08.2019, 08:43
539 Переглядів

Не секрет, що бойові мистецтва виховують в людини дисципліну, витривалість, силу духу, загартовують тіло. Спортивні клуби Тернополя пропонують чимало таких секцій, в тому числі для дітей, чим, власне, ми і цікавились.

   Приміром, знайшли серед оголошень в інтернет-мережі спортивний клуб “Характерник”, де всього за 250 гривень 3 рази в тиждень навчають фрі-файту ( український варіант контактних єдиноборств для дітей віком від 6 років). А заняття в тернопільському клубі Айкідо Айкікай “Агацу” , які теж проводяться тричі на тиждень, обійдуться вже у 450 гривень щомісяця. Проте там беруть діток вже починаючи з віку 4-5 років. Фахівці одностайно стверджують, що заняття бойовими мистецтвами позитивно впливають на розвиток дітей, якщо враховані, звісно, усі аспекти – бажання займатися, майстерність тренера і його вміння поводитись з дітьми, зручність залу, стан здоров’я та психологічні особливості дитини. Втім, у батьків рідко виникають сумніви щодо того, чи віддавати сина в секцію, де навчають мистецтву бою та самозахисту. А от щодо донечок буває по-різному. То як же впливають бойові мистецтва на дівчат?
«Бойові мистецтва – це чоловіча енергетика, – відповіла тернопільський психолог Оксана Бількевич. А танці, наприклад, це активізація жіночої. В сучасному світі і від жінки для успішності вимагаються активність та наполегливість (чоловічий якості). Але без розвитку жіночих дівчинка буде уподібнюватися чоловікові. Тому треба вибрати те, що дитині подобається, чим вона хоче займатися, але додатково свідомо розвивати для гармонії і протилежний напрямок». А от психотерапевт Ольга Томченко висловилася так: «Добре для дівчат і секції бойових мистецтв, і танці, але тільки коли це бажання самої дитини, а не нарцистичне продовження батьків в дітях. Знати і відчувати своє тіло – це справжня опора в житті».

Ольга Демчук
Фото з сайту https://promum.com.ua

23.08.2019, 08:43
539 Переглядів