Знайомтеся: «Хатіко» і «Хатікошка»

26.07.2019, 00:44
621 Переглядів

   Вже кілька місяців у Тернополі діє соціальна ветеринарна клініка «Хатіко», яка надає лікувальні та діагностичні послуги, а також займається регулюванням чисельності безпритульних тварин гуманним способом та зоозахистом. Про новий заклад розмовляємо із його співвласницею Оленою Дейнекою.

– Що надихнуло вас створити саме такий заклад? Любов до тварин?
– Однозначно, без любові нічого такого не робиться. Ми з чоловіком починали багато років тому як волонтери, щось хотіли зробити для тварин, які з’являються на нашому шляху. Спочатку просто прилаштовували їх, потім захотілося більшого. Свого часу я була волонтером відомої громадської організації «Ноїв ковчег», першої такої в Тернополі. Потім ми організувались, до нас почали приєднуватись люди, серед них була й Ірина Романова, і якось вона запропонувала подати заявку на конкурс громадських проектів. Надії було мало, спочатку у фінал не пройшли, але потім міська рада таки вирішила виділити кошти, за що ми їм дуже вдячні. Але й ми самі діяли дуже вперто і наполегливо, використовуючи всі можливі зв’язки, щоб реалізувати цей проект.
– Що головне в діяльності вашої клініки?
– Ця діяльність складається із двох складових. Перша – це надання терапевтичних та хірургічних послуг для домашніх тварин тернополян. А друга – виконання соціальної програми, як і планувалось з самого початку, допомога безпритульним тваринам в складних ситуаціях, їх прилаштування. Ми приймаємо на лікування безпритульних або опікунських тварин, виконуємо зараз благодійну програму стерилізації безпритульних котів і кішок під назвою «Хатікошка». Також намагаємося прилаштовувати тварин, які піддаються соціалізації.
– За які кошти проводиться вся ця робота?
– Ми є комерційною структурою, люди оплачують надання якісних послуг для їхніх домашніх улюбленців, а частина спрямовує кошти в якості благодійних внесків. За частину прибутку ми маємо можливість безкоштовно лікувати безпритульних тварин
– Розкажіть, будь-ласка, детальніше про соціальний проект «Хатікошка».
– Це наш улюблений проект, який ми запустили відразу після відкриття. Він передбачає благодійну стерилізацію безпритульних кішок і котів. А перебування цих тварин у післяопераційний період — вже платне, або за соціальною ціною, або за ті кошти, які ми залучаємо від людей, бо не у всіх є можливість розмістити цих тварин у нас навіть за соціальною ціною. Не так давно в нас з’явилися перші зарубіжні благодійники — це подружжя з Канади Пітер і Шарлін. Вони пожертвували 10 тисяч гривень, які ми вирішили використати саме для підтримки «хатікошок», які перебувають у нас після стерилізації. До речі, за перші 3 місяці існування клініки ми стерилізували близько пів сотні тварин.

Довідково:
соціальна ветеринарна клініка «Хатіко» знаходиться у Тернополі за адресою вул. Є. Коновальця, 14. Зателефонувати можна за номером 050 437 4997.

Владислава Капітан

На фото: в тернопільській клініці «Хатіко»

Фото автора та із сторінки клініки у Фейсбук – https://www.facebook.com/hachikofriendsternopil/

26.07.2019, 12:44
621 Переглядів