Маленький музей великого чоловіка

25.08.2019, 18:13
168 Переглядів

 

Моє рідне село Клубівка, що в Ізяславському районі Хмельниччини, відоме далеко за межами області тим, що це – мала батьківщина Героя України, колишнього ( 2002-2004 роки )Міністра транспорту і зв’язку Георгія Кірпи. Перераховувати усі державні нагороди та звання цього талановитого чоловіка надто довго. Тож нагадаю лише, що з його приходом на цю посаду транспортно-дорожній комплекс держави зазнав відчутних позитивних змін, а галузь піднялася на якісно вищий щабель.

За ініціативи Георгія Миколайовича, приміром, було здійснено ряд грандіозних проектів, які стали ключовими в економічному розвитку країни. Це і автобан Київ-Одеса, і судноплавний канал Дунай-Чорне море, і модернізація рухомого складу залізниці, і соціальна програма „Сільський автобус”. За його сприяння будувалися храми, лікарні, школи, надавалася допомога творчим колективам, проводилася велика благодійна діяльність. Інформацію про все це  ви знайдете в клубівському музеї-садибі Кірпи.

   Сам заклад складається із декількох невеличких кімнаток, кожна з яких ніби символізує певний період із життя Георгія Миколайовича. Перша — кімната дитинства та юних років. Він зростав у звичайній сільській родині, з 2-х років ріс без батька. З дитинства, пригадують односельці, був дуже людяним, дружелюбним, наполегливим та працьовитим. У школі якось самостійно пошив собі костюм для виступу, дуже любив грати на баяні. Також у тій кімнаті присутні фотографії з дружиною, з якою вони були друзями дитинства та сусідами. Після закінчення школи Георгій рік працював і чекав на свою майбутню дружину, а згодом вони вже разом навчалися в одному інституті.

Друга кімната — це в основному досягнення, нагороди та костюм-мундир Міністра транспорту і зв’язку. На одній із стін також розміщена карта України,  всіяна прапорцями. Вони вказують на адреси здобутків та досягнень за ті роки, коли Георгій Кірпа був Міністром транспорту і зв’язку та керівником Укрзалізниці. Було, приміром, реставровано більше 500 залізничних вокзалів, зокрема, і Львівський та Київський. Також на тій карті позначено більше пів сотні храмів, які з’явилися завдяки і Георгію Миколайовичу. А ще в кімнаті стоїть диван, що його зробив Кірпа власними руками.

Одним з експонатів третьої кімнати є звичайний велосипед, на якому свого часу їздив Герой України. Там же – численні фотографії членів його сім’ї. Також на фото – відремонтовані лінійна лікарня та школа. У Клубівці завдяки старанням Кірпи також було відремонтовано дорогу, сільську раду, будинок культури, дитячий садок, будинок побуту, реконструйовано обеліск в пам’ять про загиблих у роки Другої Світової  війни односельчан.

   Сам Георгій Кірпа трагічно загинув 27 грудня 2004 року у своєму будинку під Києвом. Правоохоронці кваліфікували випадок як самогубство, однак повірили в це далеко не всі. Похований він на столичному Байковому кладовищі.

Владислава Капітан

Фото з сайту Клубівської ЗОСШ та з Вікіпедії

25.08.2019, 06:13
168 Переглядів