Слідство веде Анастасія

22.06.2019, 11:48
159 Переглядів

   За минулорічним повідомленням МВС України, в різних підрозділах нашої Національної поліції працює понад 30 тисяч жінок. Серед них – і тернополянка Анастасія, прізвище якої не називаємо через специфіку її роботи. На наше прохання вона розповідає, чому вибрала таку професію і як це змінило її життя.

– Все розпочалося ще в дитинстві, на той час батько працював у міліції, і я цим пишалась та захоплювалась, тож ще тоді вирішила для себе, що у професії хочу піти дорогою батька. Навчалась у Львівському державному університеті внутрішніх справ на факультеті з підготовки фахівців для підрозділів слідства. Це багатопрофільний вищий навчальний заклад системи МВС України, який має ряд переваг над іншими вузами: підготовка фахівців за державним замовленням і стовідсоткове працевлаштування випускників цих факультетів; можливість здобути ступені вищої освіти бакалавра, магістра, доктора філософії в галузі знань «Право» і «Управління та адміністрування», не змінюючи вищий навчальний заклад; висококваліфіковані науково-педагогічні працівники, які мають значний стаж роботи у правоохоронних органах та бойовий досвід у зоні проведення АТО; ефективне використання в освітньому процесі досвіду працівників органів Національної поліції, прокуратури, суду, адвокатури та нотаріату.
Після закінчення навчання влаштувалась у Тернополі на посаду слідчого, де працюю уже 2 роки. Моя робота полягає у розслідуванні кримінальних злочинів майнового характеру, тобто крадіжок, пограбувань, шахрайств. Також виїжджаю на виклики в складі слідчо-оперативної групи. Виклики бувають різні: квартирні крадіжки, пограбування різного роду, зникнення безвісті людей і так далі. Мій перший виклик запам’ятався тим, що був курйозним – надійшло повідомлення про незаконне заволодіння автомобілем, а на місці з’ясувалось, що на автомобілі заявника поїхала в салон краси його дружина. Довелося оштрафувати за неправдивий виклик.
Завдяки професії моє життя, звісно, змінилось. З’явились певні обмеження, стало менше вільного часу, зате з’явилось багато різних нових знайомих. Звичайно, жінці важче працювати в поліції, ніж чоловікам, але мені моя робота дуже подобається, хоч ризику у ній теж вистачає. Щодо чоловічої більшості у нашому колективі, то вони до нас ставляться по-різному, однак до мене ставляться нормально.

Анжеліка Когут

На фото – у вільний час слідчі бувають і такими
Фото автора

22.06.2019, 11:48
159 Переглядів