Там є навіть Бамблбі!

14.07.2019, 17:33
252 Переглядів

У Тернополі, в торговельно-розважальному комплексі «Подоляни», триває унікальна виставка роботів та трансформерів, що увійшла до Книги рекордів України ( номінація – «найбільша кількість роботів з металу на одній локації).

    На ній представлено понад два десятки роботів різного виду й функціональності, серед яких – такі популярні кіно-персонажі, як Оптимус Прайм, Бамблбі, Робокоп, Воллі та Ева з відомого мультика, а також модель Термінатора з кулеметом замість руки, металеві динозаври, машина-трансформер та інші цікаві «істоти». Можна побачити навіть шоу танцюючих роботів. Організатори та автори цієї виставки – двоє друзів із Запоріжжя Дмитро Мицик та Сергій Яременко.
– Ми хотіли створити своїх роботів, але дітям цікаві герої фільмів та мультфільмів, розповідає Дмитро, – тому ми цікавилися у них, кого б вони хотіли бачити. Одні казали, що хочуть динозаврів, то ми і їх зробили. А коли виставка вже відкрилася, то прийшов один хлопець і розчаровано сказав: «Ну що це за виставка, якщо тут немає Бамблбі!…» (герой фантастичного бойовика 2018 року режисера Тревіса Найта – авт). Тож ми почали терміново його створювати, працювали по 12-14 годин, і за місяць він вже був готовий. А так в середньому на виготовлення скульптури йде 2-3 місяці. Найбільшим нашим роботом зараз є Оптимус Прайм – його висота 3,5метра, а вага – близько тони.
«А мені найбільше сподобалися Жорік та Жоржетта, бо вони їздять, розмовляють, рухають очима, і їм можна потиснути руку» – захоплено поділився своїми враженнями від експонатів один з відвідувачів, шестирічний Давид. За словами Дмитра Мицика, всі експонати виготовлені за власний кошт, а матеріали для них шукають, скуповуючи некондиційний метал та металобрухт. На виготовлення всіх роботів пішло 3 роки та було використано 10 тон металу.
В найближчих планах умільців – виготовлення двох роботів, які будуть битися між собою. На розробку уже витрачено близько 5 тисяч доларів, готові макет та каркас, але для завершення робіт необхідно ще в кілька разів більше коштів. Зате це будуть єдині в світі такі роботи!
Виставка триватиме ще до 21 липня. Квиток для дорослих коштує 50 гривень, для дітей – 40, а малюкам до чотирьох років вхід безкоштовний.

Тетяна Шабанова

Фото авторки

14.07.2019, 05:33
252 Переглядів