Тернополяни знову організували пікнік заради порятунку

25.06.2019, 19:10
582 Переглядів

У Тернополі відбувся вже четвертий так званий пікнік біля модринок. На популярному трав’яному пляжі цієї неділі зібралося близько сотні людей, які хочуть зберегти це місце і взагалі парки Тернополя від забудови житловими будинками та комерційними об’єктами.

  «За останні вісім років, за даними місцевих еко-активістів, територія тернопільських парків зменшилась на 20 га. В ніч з 11 на 12 квітня незаконно вирубано дерева в парку Шевченка і на цій території в планах збудувати комерційний «рекреаційно-відпочинковий» комплекс», –– зазначається на сторінці організаторів заходу у Фейсбук. І це викликало обурення у активістів, волонтерів та місцевих жителів, адже територія трав’яного пляжу для багатьох людей є улюбленим місцем відпочинку.
Одним із важливих заходів пікніка стала лекція про сортування сміття та #zerowaste підхід у щоденному житті, яку провела Афіна Черкезова, і яка дала можливість переосмислити використання поліетиленових пакетів і пляшок та їхню шкідливість шкоду для нашої планети. Афіна проживає у Львові і займається збереженням довкілля. У своєму будинку вона, приміром, запропонувала сортувати сміття та відправляти його на переробку, а зібрані завдяки цьому кошти використовувати для озеленення території, відтак вже кілька місяців мешканці будинку сортують сміття в 11 різних ящиків. «Дуже важко знайти компанію, котра буде цим займатись, – розповіла Афіна. – У Львові є одна така, але не все сміття там спроможні переробляти, дещо везуть аж у Харків». Також вона поділилася деякими побутово-екологічними «секретами». Розповіла, приміром, що губку для миття посуду замінює дерев’яною щіткою, а замість рідкого шампуню у пластикових пляшках використовує твердий, котрий можна зберігати у різних ємкостях.
Після лекції відбулися чайна церемонія, художній майстер-клас для малюків, вечір настільних ігор та показ короткометражних фільмів. Загалом програма пікніка біля модринок була дуже насиченою, тож кожний зміг знайти собі заняття до душі.

Ольга Статкевич

Фото автора

25.06.2019, 07:10
582 Переглядів