Хто такі тернопільські кейпопери?

18.05.2018, 17:15
963 Переглядів

   Вперше я почула про такий музичний жанр як k-pop, ще будучи студенткою третього курсу. Як і всі дівчата та хлопці з мого студентського оточення, я постійно шукала щось свіже і нове, особливо для своїх вух, з яких майже ніколи не вилазили навушники. І саме k-pop став тоді для мене свіжою знахідкою та розбавив такий звичний світ західної рок та поп-музики. Пізніше я дізналася, що це не просто музичний жанр, який прийшов до нас з далекої Південної Кореї, а й ціла субкультура. І ось нещодавно я зустріла в Тернополі людей, які є активними наслідувачами k-pop культури -учасників клубу “Октопус”. Тож вирішила розпитати про їхнє захоплення.

   – Отже, я знаю, що кейпопери вирізняються не лише своїми смаками в музиці, а й поведінкою та стилем. Проте сьогодні молоді люди нібито не дуже переймаються неформальною культурою, тож цікаво, що привело вас до світу kpop?

Роксолана: – Почнемо з того, що k-pop — це не якась неформальна культура. Східною ж культурою особисто я цікавилась ще з дитинства. Правда, країною захоплень була Японія. Але якось натрапила на корейський музичний кліп, і мене вразила як хореографія, так і звучання пісні. Переглянула ще декілька схожих відео і мене ”затягнуло”.

Тамара: – А мені хотілося відкрити для себе щось нове. Так я дізналась про світ корейської музики. Відтак пісні, які «чіпляють», та неймовірні хореографічні постановки привели мене у k-pop культуру.

   – А чим саме, на ваш погляд, східна поп-культура суттєво відрізняється від західної ?

Наталя: – Про відмінності можна говорити дуже багато. Насамперед, k-pop – це візуальна музика, де одним із головних факторів є зовнішній вигляд артистів і хореографія. Ще однією особливістю є тісний зв’язок артистів із своїми прихильниками. Фан-сайтів, фан-зібрань та іншої подібної взаємодії з прихильниками у таких масштабах, як у k-pop культурі, на заході немає.

Тамара: – На мою думку, перевага східної поп-культури над західною в тому, що k-pop поєднує декілька стилів виконання, робить особливий акцент на дійство і потужні візуальні ефекти.

   – Як прийшла ідея створити “Октопус”?

Роксолана: – Хотілося об’єднати людей. Спочатку Іра Лучків сворила в мережі групу ”Тернопільські любителі k-pop”, знайшла мене, і я стала другим адміністратором. В мене виникла ідея створити свою фан-базу з логотипом та назвою, щоб все було більш офіційно. Так з’явився “Октопус”.

   – Що означає це слово?

Роксолана: – Так називають штучну приманку для риболовлі у вигляді восьминога чи кальмара яскравого забарвлення. А з грецької це слово і перекладається, як восьминіг. K-pop «чіпляє» людей, як ця приманка рибу (сміється).

   – Яке значення має для вас діяльність вашого клубу?

Роксолана: – Це — майже як сім’я, а ще –  стиль життя. Завдяки захопленню k-pop культурою я знайшла багато однодумців, які стали для мене хорошими друзями. Живучи в одному місті, ми навряд чи почали б спілкуватись, якби не k-pop. В нашій спільноті ”Октопус” абсолютно різні особистості, і ніхто не зважає на вікову категорію. Якщо на початку заснування нас було всього лише троє, то зараз  вже понад сто чоловік.

   Ось так. Хтось створює клуби любителів інтелектуальних ігор, хтось – клуби рукоділля, а ці дівчата створили клуб любителів східної музики із своїм культурним баченням. До речі, “Октопус”  – не просто фан-клуб  на просторах інтернету, його учасники ведуть активну діяльність. Дівчата створили танцювальний гурт, а ще активно вивчають корейську та англійську мови.

Надія Павлюк, слухачка «Школи сучасної журналістики»

 Фото з архіву клубу «Октопус»

18.05.2018, 05:15
963 Переглядів