Як тернополянину вдалося стати одним із кращих бодібілдерів світу

15.06.2019, 15:40
457 Переглядів

   Ще 13 років тому тернополянина Олега Кривого не взяли у армію через недобір ваги, а сьогодні він виходить на одну сцену із кращими бодібілдерами світу. Більше того, всього за 5 років йому вдалося пройти у цій сфері шлях від спортсмена-любителя до професіонала. Вже цього року 30-річний чоловік представить Україну на найпрестижніших у світі змаганнях із бодібілдингу «Містер Олімпія» (Mr.Olympia). До нього за 30 років історії бодібілдингу в Україні на сцену Олімпії виходили тільки три українці. Про те, як випадково потрапив у світ бодібілдингу, про свій шлях до успіху та найбільшу перемогу у житті Олег Кривий розповів нашому журналісту.

“Бодібілдинг вибрав мене”
Важко повірити, що сьогодні спортивний, із горою м’язів бодібілдер Олег Кривий колись був, як він сам каже, маленьким кволим хлопчиком. Проте бажання змінитися та титанічна праця над собою зробили його одним із кращих атлетів у світі. “Я прийшов у спорт 13 років тому. Тоді я був 54-кілограмовим хлопчиком, якого не взяли до армії через недобір ваги. В той момент я захотів змінитися і вперше прийшов у спортзал. Там я побачив сильних, великих хлопців, що стало ще більшою мотивацією “, – розповідає Олег Кривий. Перш ніж поринути у світ бодібілдингу, Олег Кривий займався армреслінгом та пауерліфтингом. Першим тренером, а пізніше і другом для нього став спортсмен-рукоборець, багаторазовий чемпіон України, Європи та світу Андрій Пушкар, який трагічно загинув восени минулого року. Саме йому Олег Кривий присвятить свою перемогу на першому професійному турнірі. “Андрій свого часу порадив займатися тим видом спорту, який мені дається найкраще, – каже Олег. – І ось, перебуваючи на чергових змаганнях із пауерліфтингу, мені випадково потрапив до рук журнал, де була стаття про чемпіонат України з бодібілдингу. Я подивися на фотографію і подумав: “Ну, я в принципі не гірше виглядаю (сміється – авт.). А через півроку підготовки я виграв чемпіонат України і став майстром спорту України з цього виду спорту. Тоді я й зрозумів, що цей спорт мені підходить найкраще, адже реально за такий короткий період часу небагатьом вдається досягати подібних результатів. Тому можу сказати, що це не я вибрав бодібілдинг, а він вибрав мене”.
Прийшов, побачив, переміг!
Знаменитий латинський “Veni, vidi, vici”, як ніякий інший, описує шлях Олега Кривого у сфері бодібілдингу. За 5 років йому вдалося перемогти чи не на всіх любительських турнірах, у яких він брав участь: і українських, і міжнародних. А у квітні цього року атлет поїхав на свій перший професійний турнір IFBB PRO League “Musclecontest Nacional Pro”, що відбувся у бразильському Сан-Паулу, і здобув там беззаперечну перемогу. “Я не очікував, що переможу, адже для мене це був професійний дебют. Я їхав спробувати свої сили, а вийшло так, що виграв”, – ділиться Олег Кривий. І додає, що перемога на цих змаганнях дозволила йому кваліфікуватися на найпрестижніші світові змагання з бодібілдингу “Містер Олімпія” (Mr.Olympia), які пройдуть у Лас-Вегасі у вересні цього року.
Це не спорт, а стиль життя
Щоб досягти таких висот, Олегу Кривому довелося змінити звичний ритм життя та харчування, проте він каже, що не вважає це обмеженням, адже саме бодібілдинг наразі приносить йому найбільше задоволення. “Цей вид спорту відрізняється від інших, тому що, на мою думку, він більше нагадує стиль життя. Адже це не тільки тренування в спортзалі, це й увесь інший час, – продовжує Олег свою розповідь, – бо треба правильно харчуватися, нормально спати, жити спокійно, тому що всі ці чинники впливають на спортивну форму. Тому я вважаю, що бодібілдинг не є видом спорту, це просто інше життя, і ти або живеш ним, воно тобі подобається, і ти відповідно отримуєш результат, або ти цим не займаєшся. Мені реально подобається так жити”, – продовжує свою розповідь спортсмен.
Найбільша перемога – кохана…
Не зважаючи на такий стрімкий успіх у бодібілдингу та популярність, найбільшою своєю перемогою тернополянин вважає не кубки та медалі, а … кохану дівчину, яка пройшла з ним увесь складний спортивний шлях. ” В мене є кохана людина, яку можна назвати і дружиною, – каже він. – Ми зустрічаємося та живемо разом вже 6 років. Вона пройшла зі мною тренування, підготовки до змагань, всі мої перемоги. Ця людина дуже близька мені, вона бачила все в моєму житті, і в мене навіть жодного бажання немає дивитись на інших дівчат. Вона – не лише моя підтримка, напевно, це і є найбільша перемога в моєму житті”.
“Залишати країну навіть не думаю”
Олег Кривий ще не знає, як будуватиме свою спортивну кар’єру надалі. Проте запевняє, що змінювати синьо-жовтий колір прапора на змаганнях бажання нема.” Я ніколи не загадую наперед, – завершує він свою розповідь, – тому що життя дуже швидко змінюється. Щодо бодібілдингу, то, щоб рухатись у даному виді спорту далі, потрібно їхати з України, наприклад, до США, де ця індустрія дуже розвинена. Але в мене немає жодного бажання залишати свою країну. В Україні – і мій бізнес, і друзі, і батьки, і все. А загалом побачимо, що буде потім”.
А усім, хто хоче займатися бодібілдингом чи будь-яким іншим видом спорту, Олег радить єдине: “Робіть те, що любите, і любіть те, що робите”.

Світлана Величко

На фото: Олег Кривий із нагородами професійного турніру IFBB PRO League “Musclecontest Nacional Pro”

Фото автора

15.06.2019, 03:40
457 Переглядів