Як у Тернополі «Руда миша» завелася

27.08.2019, 23:30
285 Переглядів

 

В Тернополі вже більше 4 років працює та розвивається під керівництвом Олени Мудрої студія дитячої анімації “Руда миша”. А почалася історія її створення з того, що Олена, працюючи на телеканалі ІНТБ над телепрограмою “Телевітамінки”, потрапила одного разу в Харків, на фестиваль дитячого кіно і телебачення “Дитятко”. Там вона вперше побачила, як діти створюють мультфільми, а в Тернополі на той час нічого подібного не було.


А дещо пізніше Олені Мудрій запропонували вести гурток в Тернопільському обласному комунальному центрі науково – технічної творчості школярів та учнівської молоді. Так з’явився гурток анімації , якому самі діти дали назву “Руда миша”.
Гурток працював практично щодня, діти мали можливість приходити туди після уроків. Пізніше додали навчання в школі-інтернаті для слабочуючих, де займалися двічі на тиждень. Поступово познаходили всі потрібні матеріали та техніку для зйомок і монтажу. А паралельно їздили по всій Україні на семінари та фестивалі, знайомилися з талановитими майстрами-аніматорами, обмінювалися знаннями та досвідом. Аж після цього всього “Руда миша” почала сама виготовляти мультфільми. Гурток – соціальний, батьки скидались на фарби , папір, пластилін. Зарплата керівника була символічною, та Олена Мудра вже не могла залишити улюблену справу. Аж нарешті на допомогу прийшов гурток “Кульбабки” з 10-ї тернопільської школи. Разом з пані Русланою Томащук та її учнями «підтягували» предмети трудового навчання та образотворчого мистецтва під програму створення анімації та мультфільмів. Все набагато спростилось, коли у дітей з’явилися смартфони, на які можна було скачувати програми, що дуже допомагають у зйомці та монтажі. Роботу розподіляли на всіх, комусь краще вдавалось придумувати історії, комусь -писати сценарії, а хтось любив ліпити чи малювати. На думку пані Руслани, це все йшло дуже на користь «особливим» дітям – ті, хто по кілька років мовчав, почали озвучувати мультфільми!
Тим часом “Руда миша“ не заспокоювалася, а продовжувала “рити нірки”. Брала участь у фестивалях вже на всеукраїнському рівні, займала там призові місця, а у Тернополі стала співорганізатором дитячого фестивалю “Кінохвилька”. На даний час студія проводить майстер-класи. А вже у вересні місяці почне активно працювати двічі на тиждень вже з оновленим складом команди та новою програмою. Окрім класичної анімації та мультиплікації там будуть і такі, приміром, напрямки, як створення коміксів, пісочна анімація, написання сценаріїв, анімація мобільним телефоном, шведінг (своєрідна кіногра, під час якої створюються власні інтерпретації популярних фільмів). Студія наразі залишається без фінансування, однак має великі напрацювання та плани, і її велика сила – у співпраці з талановитими майстрами та організаторами з Тернополя та всієї України.

Надія Гута

27.08.2019, 11:30
285 Переглядів