НСЖУ закликає ЗМІ бойкотувати передвиборчу «чорнуху»

24.12.2018, 20:59
147 Переглядів

Національна спілка журналістів України закликає медіа не піддаватися тискові політиків і штабів, чесно інформувати свою аудиторію про перебіг виборів, відмовитися від “чорнухи”, не вдаватися до фейків та маніпуляцій. Спілка готова надати юридичну та іншу допомогу редакціям і журналістам, які зазнають тиску політиків, силовиків чи влади. А також готова солідаризуватися з кожним журналістом, який потребуватиме захисту. Відповідну заяву прийнято на засіданні правління НСЖУ 20 грудня в Києві.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко наголошує, що є та межа, за яку не повинні переступати журналісти й медіа: «Дискредитаційні матеріали, «чорнуха» та брудні фейки – це очевидне знущання над аудиторією медіа і брудна пляма на репутації журналістів, – упевнений Сергій Томіленко. – Українські ЗМІ не ідеальні, але, попри фінансові спокуси політичних штабів, ми маємо бойкотувати «чорнуху».

НСЖУ закликає ЗМІ відмовитися від «чорнухи» і дотримуватися балансу думок

Заява Правління Національної спілки журналістів України

(Київ, 20 грудня 2018 р.)

З початком президентської виборчої кампанії в Україні політики посилили тиск на ЗМІ і журналістів, щоб просувати свої меседжі й дискредитувати опонентів. На жаль, не всім медіа вдається ефективно протистояти цьому. НСЖУ закликає медіа не піддаватися тискові політиків і штабів, чесно інформувати свою аудиторію про перебіг виборів і відмовитися від “чорнухи”, не вдаватися до фейків та маніпуляцій. Національна спілка журналістів як найбільша журналістська організація України сповідує дотримання журналістських стандартів як базову засаду нашої професії. Ми рішуче засуджуємо порушення стандартів журналістики і закликаємо політиків та їхні штаби не провокувати редакції на подібні дії, а колег – бойкотувати “чорнуху” і “джинсу”, дотримуватися балансу думок, повсякчас дбати про високу відповідальність кожного журналіста перед аудиторією, перед власним професійним сумлінням, перед Україною. Спілка готова надати юридичну та іншу допомогу редакціям і журналістам, які зазнають тиску політиків, силовиків чи влади. Ми готові солідаризуватися з кожним журналістом, який потребуватиме нашого захисту. Довіра – головний капітал журналіста і редакції. Бережіть його! Вибори минуть, а ім’я залишиться. Збалансоване і незаангажоване висвітлення виборчої кампанії – це наш внесок як журналістів у забезпечення чесних виборів і утвердження свободи слова в Україні.

http://nsju.org/index.php/article/view/7594?fbclid=IwAR1yMYEYi3Y4w3GZJSj2vxem7Aik7bQpvEJCm_MxRx-KuVkDwvWJ05_6E6M

24.12.2018, 08:59
147 Переглядів