Прийнято важливу зміну для тих, кому потрібно змінити місце голосування

30.05.2019, 10:45
136 Переглядів

Про важливу зміну для всіх, хто має потребу змінити місце голосування на парламентських виборах, повідомила вчора на своїй сторінці у Фейсбук омбудсменка із захисту виборчих прав мережі ОПОРА у Тернопільській області Ольга Мазаєва.

«Сьогодні знову приємна новина ! – написала вона. – Тепер для зміни місця голосування не потрібно подавати підтверджуючі документи!!! Бажаючим змінити місце голосування без зміни виборчої адреси потрібно до 15 липня звернутись у орган ведення ДРВ за місцем реєстрації або за місцем голосування з паспортом і написати заяву , в якій вказати бажану дільницю для голосування та причину зміни місця голосування. І ніяких підтверджуючих документів!!! Сподіваємось, що це не остання зміна, яка буде зроблена ЦВК назустріч людям».
Уточнюємо, що постановою ЦВК №910 від 29 травня 2019 року були внесені зміни до постанови ЦВК №893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”, відповідно до яких виборцям більше не потрібно додавати до заяви про тимчасову зміну місця голосування документи, які підтверджують потребу в такій зміні. Раніше через необхідність подання таких документів у громадян часто виникали непорозуміння із співробітниками відділів ведення реєстру виборців на місцях. Здебільшого вони стосувалися того, які саме документи можна вважати такими, що підтверджують названу потребу і можуть бути прийняті відділами реєстру виборців. Приміром, постійно виникало питання, чи можуть бути такими документами довідки від фізичних осіб-підприємців.

30.05.2019, 10:45
136 Переглядів